۲۵ درصد مدارس یزد در وضعیت تخریب قرار دارند

۲۵ درصد مدارس یزد در وضعیت تخریب قرار دارند


مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد: یزد با ۱۰۳ مدرسه، بیشترین تعداد مدرسه تخریبی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز یزد ، جواد ذاکر درباره وضعیت مدارس در استان گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد مدارس دایر استان در وضعیت تخریب قرار دارند که این موضوع ۲۸۸ مدرسه از هزار و ۱۲۶ مدرسه دایر استان را شامل می‌شود.۲۵ درصد مدارس یزد در وضعیت تخریب قرار دارند
وی افزود : در بین شهرستان‌های استان، اردکان با ۳۶ درصد بالاترین نسبت و یزد با ۱۰۳ مدرسه بیشترین تعداد مدرسه تخریبی را به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل نوسازی مدارس استان گفت : بر اساس آخرین آمار، شهرستان‌های ابرکوه ۲۳، اردکان ۳۸، اشکذر ۲۳، بافق ۱۳، بهاباد ۴، تفت ۳۱، خاتم ۸، مروست ۳، مهریز ۱۸ و میبد ۱۸ مدرسه دایر تخریبی دارند.
ذاکر با اشاره به افزایش اعتبارات ملی اداره کل نوسازی استان پس از پیگیری‌های مستمر در دو سال اخیر افزود : اعتبارات ملی تخصیص یافته سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ از رشد ۱۰ برابری برخوردار بود و به رقم هزار میلیارد ریالی رسید.
وی تأکید کرد که هر چند افزایش قیمت‌ها و تورم موجود در بازار، رشد اعتبارات را کم اثر کرد، اما در حال حاضر بیش از  ۲۰۰ طرح توسعه، تخریب و تعمیرات فضا‌های آموزشی در حال اجراست.
مدیر کل نوسازی مدارس استان از افتتاح ۴۰ طرح و ۲۷۹ کلاس درس در سال ۹۹ و همچنین به بهره برداری رسیدن ۱۶ طرح و ۷۹ کلاس درس در ۶ ماهه ابتدای امسال خبر داد و گفت: خیرین محترم حضور و نقش پررنگی در امر مدرسه سازی دارند، به گونه‌ای که در سال ۹۹ تعداد طرح‌های خیری نسبت به سال ۹۸ از رشد ۲۰۰ درصدی برخوردار بوده و به تعداد ۹۰ طرح رسیده است.
وی تسریع در روند عملیات عمرانی مدارس را خواستار  شد و گفت :  افزایش اعتبارات دولتی از محل منابع ملی و استانی و تخصیص به موقع اعتبارات و اهتمام در تکمیل طرح‌های نیمه تمام و بهره برداری از آن‌ها می‌تواند در بهبود فضا‌های آموزشی کمک کند و در این راستا مسئولان استانی باید اداره کل نوسازی مدارس را در این امر یاری کنند.
آدرس کوتاه :