آیین افتتاحیه چهلمین دوره ی مسابقات استانی فرهنگی هنری

آیین افتتاحیه چهلمین دوره ی مسابقات استانی فرهنگی هنری


آئین افتتاحیه چهلمین دوره ی مسابقات استانی فرهنگی هنری استان یزد به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه دو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"حسینعلی ملانوری" معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سخنانی، با گرامی داشت  یاد و خاطره قهرمان ملّی، نوجوان شهید، علی لندی، برگزاری جشنواره ها را بهانه ای برای رشد دانش آموزان در ساحت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و افزود: دانش آموزان با مشارکت فعال در این جشنواره ها با آزمون و خطا، خود را برای پذیرش مسئولیت های سنگین و بسیار مهم آینده، آماده می کنند.
ملا نوری خاطرنشان کرد:دانش آموزان باید محور همه فعالیت ها باشند و سطوح حوزه ی ستادی نقش پیگیری و نظارت را ایفا کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تاکید کرد: از تعداد شش ساحت تربیتی سند تحول بینادین آموزش و پرورش ، پنج ساحت مربوط به فعالیت های فرهنگی – هنری است و در سال تحصیلی جاری قرار است دانش آموزان سه مقطع، در بیش از 80 رشته با هم به رقابت بپردازند.
حجت الاسلام مظفر سالاری مدیر کانونهای فرهنگی تربیتی مساجد استان یزد هم در این مراسم گفت: تعداد 830 کانون فرهنگی تربیتی با 26000 عضو در مساجد استان یزد مشغول انجام فعالیت هستند.
سالاری تاکید کرد: یکی از شاخصه های اصلی رشد و تربیت در جهان،  پرورش نویسندگان ماهر است و باید دانش آموزان در این زمینه و نیز فنّ بیان به مهارت های لازم دست یایند.
وی همکاری و همراهی سه نهاد مدرسه ، مسجد و منزل را عامل حفظ نسل نوجوان و جوان از آسیب های اجتماعی دانست و افزود: پیوستگی و استمرار فعالیت ها ی تربیتی دانش آموز را برای مسئولیت پذیری در آینده، آماده می کند.
سالاری همچنین از اجرای طرح طراوت در کانونهای مذکور خبر داد و خواستار عضویت دانش آموزان در این طرح شد.
گفتنی است در پایان این مراسم پس از هنرنمایی محمد بمانی پیشکسوت حوزه ی  پرورشی و نیز هنرنمایی تعدادی از دانش آموزان ، از دانش آموزان منتخب مرحله ی کشوری مسابقات فرهنگی هنری ، تجلیل شد.
لازم به یادآوری است: در حاشیه این برنامه، دانش آموزان هنرمند، تمثال قهرمان ملّی و نوجوان شهید علی لندی را طراحی کردند.
 
 
آدرس کوتاه :