اختصاص120 لیتر بنزین ماهیانه برای سرویس‌های مدارس/ اصلاح سیستم گرمایشی 24 هزار مدرسه

اختصاص120 لیتر بنزین ماهیانه برای سرویس‌های مدارس/ اصلاح سیستم گرمایشی 24 هزار مدرسه


وزیر آموزش‌وپرورش درحاشیه جلسه هیئت دولت درجمع خبرنگاران اعلام کرد؛
وزیرآموزش‌وپرورش در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرویس‌ مدارس در سامانه سپند وزارت کشور اطلاعات خود را ثبت کنند تا پس از بررسی این درخواست‌ها و با در نظرگیری طول مسیری که هر سرویس می‌پیماید، سهمیه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد،محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین و مشکلاتی که ممکن است برای بنزین سرویس‌های مدارس به وجود بیاید، اظهار کرد: با هماهنگی که با ستاد سوخت به‌عمل‌آمده، قرار شد تا سرویس‌های مدارس در سامانه سپند وزارت کشور اطلاعات خود را ثبت کنند تا پس از بررسی این درخواست‌ها و با در نظرگیری طول مسیری که هر سرویس می‌پیماید، سهمیه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

وی بابیان اینکه سقف سهمیه سرویس مدارس120 لیتر در ماه است، تصریح کرد: سرویس‌های مدارس به‌صورت ریالی بهای پیمایش خود را دریافت می‌کنند. همچنین بررسی‌های لازم در این زمینه نیز به‌سرعت انجام می‌شود و جای نگرانی وجود ندارد.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اصلاح سیستم گرمایشی مدارس و جمع شدن بخاری‌ها، تصریح کرد: سیستم گرمایشی همه مدارسی که در منطقه آن‌ها گازرسانی انجام ‌شده، اصلاح‌شده است و سیستم‌ گازی جایگزین شده است.در سایر مناطق که هنوز گازرسانی انجام‌نشده، سیستم ایمن‌تر جایگزین شده است.

وی گفت: از محل اعتبارات عوارض گاز که به آموزش‌وپرورش اختصاص داده‌شده است، سیستم گرمایشی 24 هزار مدرسه اصلاح‌ شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جشن برچیده شدن تمامی مدارس گلی و خشتی را در کشور به ‌زودی برگزار خواهیم کرد.

آدرس کوتاه :