نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

167 جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق

167 جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بافقبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ، این جلسه با حضور اعضای شورا در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان تشکیل گردید .

در ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید قرائت شد و سپس مدیر آموزش و پرورش  پس از عرض خیر مقدم  و تشکر از حضور اعضای محترم شورای آموزش و پرورش حلول  ماه مبارک رمضان  را به همه اعضا تبریک  گفت و برای مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان آرزوی صحت و سلامتی کرد .

سپس گزارش عملکرد خرداد ماه آموزش و پرورش به شرح ذیل ارائه شد .

 ختم قرآن کریم توسط کارکنان مدیریت آموزش و پرورش- بازدید از اماکن جدید التاسیس مراکز غیر دولتی-آزمون استعـداد های درخشـان-بازدیــد از خانـه معلم- بـازدید از مدارس روستایی -سنجش دانش آمــوزان بدو ورود به دبستان-پیگیری برای ساخت مدرسه خیری ابراهیمی برای افتتاح در سال تحصیلی جدید-جلسه مدیران و معاونین آموزشی ابتدایی-کارگروه نقد و بررسی آئین نامه اجرایی مدارس-ستاد امتحانات- برگزاری امتحانات خردادماه -جلسه قرعه کشی مسابقات داژبال بانوان جام رمضان -پیگیری ساخت مدرسه خیری معظمی-وضعیت نامناسب حیاط مدارس مناجات، پاسداران و کوثر، نمونه اندیشه-ثبت نام فرهنگیان برای مشهد مقدس و شمال-درخشش دانش آموزان در مسابقات آزمایشگاهی بویژه شیمی -مراسم تجلیل از مجریان جشنواره بافق شناسی -همایش جمع بندی و مرور زبان انگلیسی و زیست شناسی ویژه دانش آموزان پیش دانشگاهی با حضور اساتید استانی  -جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بافق -تجلیل از فعالان انجمن دینی و قرآن در ماه مبارک رمضان جلسات متعدد ساماندهی  -

در ادامه گزارشی از پیگیریهای انجام شده در راستای مصوبات جلسه قبل به شرح زیر ارائه شد :

اختصاص 21 دستگاه کامپیوتر به کانونهای فجر ،شهید  باهنر و دارالقرآن .

عدم دریافت وجه اضافی هنگام ثبت نام و تشکیل جلسه مدیران در آبان ماه برای تشریح چگونگی مشارکت اولیا برای اخذ کمک های داوطلبانه .

 اولویت بندی محوطه سازی مدارس ( احیای فضای سبز و بازسازی  حیاط)  با اولویت مدارس مناجات،  پاسداران و نمونه اندیشه

آب مورد نیاز جهت نگهداری چمن مجتمع ورزشی آزادگان از سیستم آب فضای سبز شهر

پیگیری تامین دو قطعه زمین از موقوفات برای اردوگاه دانش آموزی .

سپس معاون آموزشی درباره طرح از تیرماه تا تیرماه و فعالیتهای انجام شده جهت دانش آموزان پیش دانشگاهی در ماههای خرداد و تیر و وضعیت نیروی انسانی در آموزش متوسطه دوم و ابتدایی مطالبی ایراد کرد .

معاون پرورشی و فرهنگی نیز مطالبی درباره اهمیت و ضرورت هدایت تحصیلی دانش آموزان صحبت کرد و گفت : در پایه نهم دانش آموزان برای ورود به دوره دوم متوسطه باید انتخاب رشته کنند ، 340 دانش آموز پسر و 335 دانش آموز دختر ، از 340 دانش آموز پسر حدود 200 نفر دانش آموز در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و 140 نفر در رشته های نظری جذب می شوند  .

در بخش دانش آموزان خواهر حدود 60 نفر در رشته های حرفه ای و 40 نفر در رشته های کاردانش و حدود 220 نفر جذب رشته های نظری : تجربی ، ریاضی و انسانی می شوند که باید با ایجاد امکانات و آوردن رشته های جدید نسبت به جذب دانش آموزان در رشته های حرفه ای و کاردانش تلاش شود .

در ادامه فتاحی از حوزه سواد آموزی برای پالایش اسمی بهزیستی و کمته امداد و جذب مهاجرین و معلولان آموزش پذیر و همچنین حساسیت گزینه سواد در سرشماری سال 95 مطالبی را ایراد نمود .

امام جمعه محترم شهرستان نیز در سخنانی بر ضرورت حمایت از آموزش و پرورش در کلیه زمینه ها تاکید نمود .

در پایان فرماندار با تشکر از پیگیری انجام شده، دغدغه خاطر جهت کمبود فضای آموزشی در شهرستان و ضرورت بهینه سازی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی جهت کیفیت بخشی در امر آموزشی و پرورشی دانش آموزان نکاتی را بیان نمود و اقدامات انجام شده را تشریح کرد .