نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیگیری طرح آموزش عملی نماز در مدارس شهرستان

پیگیری طرح آموزش عملی نماز در مدارس شهرستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛اولین نشست هم اندیشی معاونین و مربیان پرورشی در سال 1402 با حضور "علیرضا حیدری " معاون پرورشی اموزش و پرورش شهرستان و حجت الاسلام دهستانی" مسئول پیگیری اموزش عملی نماز در مدارس با محوریت برگزاری نماز جماعت در مدارس در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید.

علیرضا حیدری معاون پرورشی فرهنگی با اشاره به اهمییت و جایگاه اقامه نماز در زندگی فردی و اجتماعی دانش آموزان اظهار داشت اظهار داشت : مدارس با اقامه نماز جماعت تاثیر مستقیم برقلب و روح دانش اموزان دارند.

وی ادامه داد : آموزش و یادگیری عملی صحیح خواندن نماز اولین و مهمترین گام در آشنایی دانش آموزان با نماز می باشد .

حیدری با اشاره به اینکه آموزش عملی نماز در مدارس ابتدایی از اوایل سال تحصیلی آغاز شده است افزود: در اکثر مدارس ابتدایی آموزش عملی مدارس توسط معلم ،معاون یا مربی پرورشی به صورت فرد به فرد و کلاسی صورت گرفته است .

وی در پایان خاطر نشان کرد : در این مرحله با همراهی حجت والسلام دهستانی جهت ارزیابی این طرح در مدارس حضور خواهیم یافت و میزان یاددهی آموزش عملی نماز به دانش آموزان را مورد بررسی قرار می دهیم .

در ادامه حجت الاسلام دهستانی " مسئول پیگیری آموزش عملی نماز در مدارس" ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) افزود: این طرح به دنبال اهمیت پایه ریزی ساحت معنوی در دانش آموزان در حال اجرا می باشد.