نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق به مناسبت میلاد امام علی علیه السلام و آغاز اعتکاف

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق به مناسبت میلاد امام علی علیه السلام و آغاز اعتکافبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ "سیدجواد میرجعفری" مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق به مناسبت ولادت حضرت علی (علیه السلام)و آغاز ایام اعتکاف پیام تبریکی را منتشر نمود.

در متن این پیام آمده است:

بسمه تعالی

 "ماه رجب" ماه سلوک و زدودن سیاهی از آیینه دل است، ماه ولایت و برافروختن چراغ معرفت در شبستان وجود است و 13 رجب سرآغاز طلوع خورشید زندگی ، بزرگ مردی است که ولادتش در کعبه و شهادتش در مسجد بود .

 حضرت علی ( علیه السلام) آغازگر امامت و مظهر عدالت و تربیت یافته مکتب نبوت بود که با سلوک و گفتار و منش خویش دلهای تشنه حقیقت را از چشمه لایزال الهی سیراب ساخت .

در فضیلت اعتکاف همین بس که معادل طواف کعبه و همتای رکوع و سجود است. چنان که خدای منّان در آیه 125 سوره بقره می فرماید: "و ما به ابراهیم و اسماعیل فرمان دادیم که خانه مرا برای طواف کنندگان و معتکفان و رکوع کنندگان و سجده کنندگان از هرگونه آلودگی تطهیر کنند".

اینجانب سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی ( علیه السلام ) ، اسوه خردورزان ، حامی ستمدیدگان و محرومان و پدر یتیمان و سرچشمه عدالت که مقارن با اعتکاف و آغاز ایام البیض و به نام روز پدر و تجلیل از مقام و منزلت پدران بزرگوار مزین گشته است را خدمت همشهریان و بویژه فرهنگیان گرامی تبریک و تهنیت عرض می نمایم .

امید است با استعانت از حضرت حق ( جل جلاله ) و سرلوحه قرار دادن منش و سیرت زندگانی امیر مومنان حضرت علی و ائمه اطهار ( علیهم السلام ) در تمام مراحل زندگی موفق و موید باشید.

سیدجوادمیرجعفری

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق