نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش ویژه نماینده معلمین شهرستان

همایش ویژه نماینده معلمین شهرستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛دومین همایش ویژه نماینده معلمین شهرستان با حضور دکتر "فلاح" روانشناس و استاد دانشگاه با موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در محل آمفی تئاتر هتل نیکان برگزار گردید.

دکتر فلاح با اشاره به اهمیت علم و سواد در جامعه امروز اظهار داشت :  بارها با این پرسش مواجه می‌شویم که مطالب درسی به چه درد زندگی بچه‌ها می‌خورد .بسیاری از افراد  تلاش ۱۲ ساله دانش‌آموز در مدرسه را تنها در عبور از کنکور و رفتن به دانشگاه خلاصه می کنند ولی این پاسخ برای یک انسان مسلمان و پیرو حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها  قانع کننده نیست و پاسخ قانع کننده از انتقال فلسفه تعلیم و تربیت تمام ساحتی در آموزش دروس به دست می‌آید.

وی ادامه داد : هر انسان درون خود یک منِ حقیقی و یک منِ اعتباری دارد که با میزان ارزش و اعتبار به هرکدام ، شخصیت خود را شکل می دهد .

فلاح فاطمه شدن را در گرو سرمایه گذاری بر روی منِ حقیقی دانست و خاطر نشان کرد : من قراردادی انسان ها همان پست ، اسم و شغل آن ها  است که دایمی نبوده و انسان دیر یا زود ان را از دست می دهد.

وی رفتار های انسان را بستگی به هرکدام از این دو مورد عنوان و تاکید کرد : شما به عنوان یک معلم زمینه ساز و هدایت گر دانش اموزان به سمت و سوی علی شدن هستید و این موضوع تنها در گرو خودسازی صورت می گیرد.

در این همایش همچنین  به اهمیت بخش هایی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره و نقش معلم و والدین در اجرای مطلوب این سند و رسیدن به حیات طیبه تشریح شد.