نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نوبت دهی به 1200 دانش آموز بافقی جهت اجرای مرحله دوم طرح کوچ

نوبت دهی به 1200 دانش آموز بافقی جهت اجرای مرحله دوم طرح کوچبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ صبح امروز محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق به اتفاق میرجعفری معاون پرورشی و فرهنگی و حیدری کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان با حضور در کلینیک دکتر حبیبیان ازاجرای روند مرحله دوم طرح کوچ در شهرستان بازدید به عمل آورد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان با تاکید بر نقش اساسی خانواده دانش‌آموزان در اجرای صحیح طرح اظهار کرد:  با ارائه اطلاعات صحیح وضعیت جسمانی دانش آموزان توسط والدین می توان طرح کوچ را به صورت مشترک و موفق اجرا نمود.

وی این طرح را راهی جهت مقابله با چاقی و اضافه وزن دانش آموزان عنوان و تصریح کرد : تناسب اندام ، آمادگی جسمانی دانش‌آموزان ، صرفه جویی درهزینه های  مسئله درمان و پیشگیری از بیماری‌هایی که نسل آینده با آن‌ ها روبه‌رو خواهد بود را  به عنوان دستاوردهای این طرح را می توان نام برد.

دکتر حبیبیان نیز ضمن تقدیر از همکاری مجموعه آموزش و پرورش در روند این طرح افزود : با توجه به قد و وزن ارسال شده توسط والدین ، دانش آموزان دارای اضافه وزن شناخته شده و  تا کنون به 1200 دانش آموز در این زمینه در مقاطع تحصیلی مختلف نوبت ویزیت داده شده است .

وی این اقدام وزارت آموزش و پرورش را امری بسیار مفید دانست و اظهار داشت : با استفاده ازاطلاعات به دست آمده بعد از اتمام این طرح می توان به بسیاری از متغیرها در زمینه سلامت دانش آموزان پی برد .