نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نوآموزان بدو ورود ابتدایی نیاز به دریافت کارت سبز سلامت از مراکز درمانی ندارند

نوآموزان بدو ورود ابتدایی نیاز به دریافت کارت سبز سلامت از مراکز درمانی ندارندبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش بافق ؛ صبح امروز جلسه ای با حضور مدیر آموزش و پرورش ، مجریان طرح سنجش، معاون فنی شبکه بهداشت ،کارشناس بهداشت مدارس  با محوریت چگونگی روند اجرای طرح سنجش با توجه به شیوع بیماری کرونا  در دفتر معاون فنی شبکه بهداشت برگزار شد.

محمدرضا قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش در ابتدا ضمن تشکر از همکاری مطلوب شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان با آموزش و پرورش اظهار داشت : در سال تحصیلی جدید 964 نوآموز بدو ورود به دبستان در شهرستان بافق وجود دارد که با توجه به شرایط کنونی جامعه و فرصت زمانی کوتاهی که پیش رو داریم باید طرح سنجش با اولویت قرار دادن حفظ سلامت نوآموزان انجام گیرد.

وی همچنین با اشاره به روند کار در سنوات گذشته افزود : سال های گذشته روزانه 25 نوآموز در این طرح جهت سنجش پذیرفته می شدند اما با توجه به شیوع بیماری کرونا تعداد پذیرش کاهش پیدا خواهد کرد . ضمن اینکه از کلیه مراجعین و کادر اجرایی این طرح خواهشمندیم تمام دستورالعمل های بهداشتی را جهت حفظ سلامتی خود  رعایت نمایند.  

مهدیه کوهگرد معاون فنی شبکه بهداشت نیز ضمن خوش آمدگویی افزود: به علت شیوع بیماری کرونا و با توجه به اینکه بیمارانی مراکز درمانی رفت و آمد دارند ، دریافت کارت سبز سلامت توسط نوآموزان از مراکز درمانی نیست و تنها باید جهت تکمیل کارت واکسن به این مراکز مراجعه داشته باشند.

همچنین گودرزیان کارشناس بهداشت مدارس دستورالعمل های بهداشتی را مورد بررسی قرار داده و در خصوص چگونگی روند انجام معاینات دانش آموزان مطالبی بیان نمود.

لزوم استفاده از ماسک  هنگام مراجعه ، رعایت فاصله ی اجتماعی ، ثبت سلامت نوآموز و همراه در سامانه سلامت قبل از مراجعه به پایگاه سنجش، انجام غربالگری نوآموز و همراه قبل از شروع مراحل سنجش توسط کادر اجرایی سنجش، ضدعفونی نمودن دست نوآموز قبل و بعد از انجام هر مرحله،  مراجعه در بازه ی زمانی مشخص شده جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت از جمله مصوبات مهم این نشست بود.