نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست مدیر آموزش و پرورش با مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزی

نشست مدیر آموزش و پرورش با مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزیبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق  ؛  سید جواد میرجعفری مدیر اموزش وپرورش شهرستان به اتفاق محبوبه رنجبر بافقی کارشناس روابط عمومی این مدیریت در دفتر مجتبی حمیدیان مدیر عامل شرکت سنگ اهن مرکزی ایران بافق حاضر و در رابطه با مسائل مربوط به مجموعه آموزش وپرورش و مساعدت های این شرکت با حمیدیان مدیرعامل شرکت ، میرطاهری معاونت منابع انسانی و اجتماعی ،ضیایی مشاورارتباطات و رسانه مدیر عامل ، نارکانی مسئول دفتر مدیر عامل بحث و گفتگو کردند.

در ابتدای جلسه ضیایی مشاورارتباطات و رسانه مدیر عامل اصلی ترین پایه های پیشرفت و توسعه را آموزش و پرورش خواند و افزود : در هشت ماه گذشته اقدامات بسیار خوبی در زمینه همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی با آموزش و پرورش در قالب مسئولیت های اجتماعی صورت گرفته است. 

وی اولین همکاری را تجدید از فرهنگیان و بازنشستگان دانست و تصریح کرد : تمام مساعدت های شرکت سنگ آهن به مجموعه آموزش و پرورش از کانال رئیس آموزش و پرورش و با رویکرد مدارس کم برخوردار انجام گرفته است .
ضیایی کمک مالی در این مدت را یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان برآورد کرد و افزود :تهیه و تامین  تجهیزات ۱۵مدرسه ، جداسازی مدرسه قدس و توحید و تهیه ۲۵۰ صندلی  از جمله اقدامات کمک به مجموعه آموزش و پرورش می باشد .
میرطاهری معاونت منابع انسانی و اجتماعی ضمن اشاره به طرح شهید سلیمانی خاطر نشان کرد : موافقت با  تعدادی از نیروهای انسانی به اموزش و پرورش در پست های مختلف آموزشی و اجرایی از جمله اقدامات کمک رسانی حوزه ی منابع انسانی و اجتماعی می باشد.
سید جواد میر جعفری  ضمن تشکر از مساعدت ها و همکاری های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تصریح  کرد : نیروی انسانی و فضای آموزشی از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های آموزش و پرورش است .
وی توسعه و پیشرفت یک کشور را در گرو نیروی انسانی قوی و توانمند عنوان کرد و افزود : الحمدلله با کمک و مساعدت های مسئولین استان و شهرستان  به ویژه فرماندار محترم و شرکت سنگ آهن مرکزی اقدامات قوی در تعلیم و تجهیز مدارس صورت گرفته است
 وی کمبود بیش از ۲۰۰ نفر نیروی انسانی را بزرگترین چالش پیش روی آموزش و پرورش شهرستان دانست و یادآور شد:  با اینکه در سال  1396کمبود نیرو در سال ۱۴۰۱ را گزارش داده بودیم اما با این حال اقدامات موثری صورت نگرفته و ما مجبور هستیم  بخصوص در دوره متوسطه از ۹۰درصد نیروهای بازنشستگان عزیز استفاده کنیم .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان  نخبه یابی ،نخبه پروری و نخبه داری را از جمله طرح های آموزش و پرورش دانست و افزود:  توجه و اهمیت به نخبگان شهرستان از جمله مواردی است که مورد تاکید ما می باشد البته در این راستای نخبه یابی ورزشی، برنامه استعداد یابی در حال اجرا است .
وی  مدیر عامل و مدیر شرکت های معدنی زیر مجموعه را به بازدید از مدارس دعوت و خاطر نشان کرد: حمایت و همکاری با مرکز مشاوره باقرالعلوم یکی از خواسته های اموزش و پرورش است که میتواند خدمت بزرگی به اولیا دانش اموزان نیز باشد.
حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزی نشست مسئولین شهرستان را از جمله راهکارهای حل بسیاری از مسائل اموزش و پرورش عنوان کرد : حضور تمام مجموعه های موثر شهرستان می تواند به خروج آموزش و پرورش از بن بست فرسودگی فضاهای اموزشی و کمبود تجهیزات کمک کند.
لازم به ذکر است : تشکیل کمیته بررسی مسائل آموزش و پرورش و میزان و نوع مساعدت شرکت سنگ اهن مرکزی از جمله مواردی بود که در این نشست از سوی معاونت منابع انسانی و اجتماعی و مشاور رسانه و ارتباطات مدیر عامل شرکت سنگ اهن با نظر موافق مدیر عامل شرکت  قول مساعد داده شد.
در پایان با اهدا لوح تقدیر و گل از مساعدت های مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزی به مجموعه آموزش و پرورش قدردانی شد.