نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون آموزش ابتدایی اداره کل استان : سلاح علم یکی از شاخص های پیشرفت و توسعه کشور

معاون آموزش ابتدایی اداره کل استان : سلاح علم یکی از شاخص های پیشرفت و توسعه کشوربه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ آیین  تجلیل از منتخبین جشنواره دانش آموزی جابربن حیان و برگزیدگان عید و داستان صبح امروز با حضور بهادر زاده معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ، ابراهیمی رییس اداره تکنولوژی آموزشی و  سرگروههای آموزشی استان و  آذری فرد کارشناس تکنولوژی آموزشی و سرگروههای آموزشی  برگزار گردید.
قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق با اشاره به شرایط کرونا یک کشور تصریح کرد : بسیاری از برنامه‌های کشور و به ویژه در بحث آموزش و برگزاری مسابقات از صورت طبیعی و حضوری خود به صورت مجازی در آمده است اما خوشبختانه حضور دانش آموزان بافقی در فعالیتهای پرورشی و آموزشی چشمگیر و در بسیاری موارد رتبه های کشوری نیز به همراه داشته است.
وی تعداد رشته های شرکت کننده در طرح جابر بن حیان را ۳۲ رشته از جمله رشته های طراحی و ساخت آزمایش پژوهش عنوان و افزود: در جشنواره جابربن حیان ۱۷ طرح از شهرستان دوستان معرفی که پس از داوری در سطح استان ۹ طرح برگزیده انتخاب شد .
قاسم زاده حضورش دانش آموزان در طرح عید و داستان را بالای ۹۰ درصد ذکر و اظهار داشت: امیدوار هستیم روند تحقیق و ایده پردازی دانش آموزان همچنان ادامه داشته باشد و همچنین از طرح های ارائه شده توسط دانش‌آموزان در سطح استانی استفاده شود تا دانش آموزان با انگیزه ی بیشتر به این امر بپردازند.
بهادر زاده معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش روحیه پرسشگری و پژوهشگری را صلاحه یک دانشمند دانست و اظهار داشت: یکی از اهداف برنامه های پژوهشی مانند جابربن حیان و یا عید و داستان این است که دانش آموزان از کنار پرسش هایی که در ذهن آنها ایجاد می شود به راحتی نگذرند و به دنبال پاسخ و درک آن باشند.
وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت:  یکی دیگر از اهداف برنامه های پژوهشی کمک به رشد همه جانبه و همه ساحتی دانش آموزان است تا آنها را در تمامی ابعاد رشد و پرورش دهد.
بهادرزاده روحیه تحقیق و پژوهش را یکی از شاخص های توسعه و پیشرفته یک کشور دانست به عنوان کرد: شما دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور باید بدانید ماجرای کرونا به همه ثابت کرد علم از ثروت بهتر است به دانشمندان کشورمان نیز با پشتوانه علمی و تحقیقات خود نیز توانستند همراه با سایر کشورها قدم بردارند.
وی جنگ امروز را جنگ علم عنوان و وی خاطر نشان کرد اگر کشوری بخواهد در میان در جهان برجسته باشد باید به سلاح علم مجهز شود و این مورد با تلاش و پشتکار شما دانش آموزان محقق می شود.
اجرای مناجات خوانی ، سرود گروه شهید محمد جواد رایگان و اهدا جوایز منتخبین جابر بن حیان و طرح عید و داستان از جمله برنامه های این مراسم بود.