نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون آموزشی : یادگیری در پایه اول ، شالوده تمام یادگیری های یک کودک در دوران مدرسه

معاون آموزشی : یادگیری در پایه اول ، شالوده تمام یادگیری های یک کودک در دوران مدرسه


اولین نشست هم اندیشی آموزگاران پایه اول ابتدایی با مدیر ، معاونت آموزشی و کارشناسان حوزه آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق  ؛ اولین نشست هم اندیشی آموزگاران پایه اول ابتدایی با مدیر ، معاونت آموزشی و کارشناسان حوزه آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بافق  با محوریت اهمیت پایه اول در ادامه تحصیل و تبادل نظر در رابطه با مسائل پایه اول  برگزار گردید .

محمود قاسمی معاونت آموزشی اموزش و پرورش شهرستان ضمن خداقوت به معلمان،  پایه اول را شالوده یادگیری یک کودک دانست و افزود : یک معلم کلاس اول ابتدایی ، باید در درجه ی نخست به خصوصیات کودکان 6 یا 7 ساله  آگاه  باشد تا بتواند بر اساس آن روش های تدریس خود را تنظیم و مطالب را با توجه به اهداف کلی تعلیم و تربیت برای کودکان تفهیم کند.

وی با اشاره به سختی های آموزگار کلاس اول تصریح کرد :یک آموزگار موفق مسیر پیش روی خود را به خوبی می شناسد و برای حل چالش ها و تسهیل فرآیند یاددهی دانش آموزان برنامه ای مدون و دقیق به همراه دارد .

مینا سادات سبزواری کارشناس آموزش ابتدایی نیز در ادامه هدفمند بودن و خلاقیت در ارائه تدریس و بازخورد آن در تمام دروس پایه اول بر مبنای اصول طراحی تدریس رایکی از  اصول معلم پایه اول عنوان و  به تحلیل و بررسی برخی از مسائل پایه اول مانند پوشه کار ، روش های نوین تدریس فارسی ، استفاده از دست ورزی در آموزش و ... پرداخت .

لازم به ذکر است معلمان حاضر در این همایش بعد از معرفی و بیان سابقه تدریس خود در پایه اول به بیان مشکلات و خواسته های خود در  حوزه ی آموزشی پرداختند.

تشکیل کارگاه های دست ورزی، اختلالات یادگیری ، ارشیابی توصیفی از جمله مهم ترین مباحث مطرح شده از طرف آموزگاران بود .