نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم یوم الله 13 آبان با حضور گسترده دانش آموزان در شهرستان بافق برگزار شد

مراسم یوم الله 13 آبان با حضور گسترده دانش آموزان در شهرستان بافق برگزار شد


مراسم یوم الله 13 آبان با حضور گسترده دانش آموزان در شهرستان بافق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ، با حضور امام جمعه ، فرماندار  و بسیاری از مسئولین ، فرهنگیان و دانش آموزان و دانشجویان و اقشار مختلف مردم ، راهپیمایی 13 آبان با شکوه و عظمت هر چه تمام  و با شعار « مرگ بر آمریکا » از میدان شهدا به طرف میدان امامزاده عبدالله(علیه السلام) بافق برگزار شد .

دانش آموزان با در دست داشتن عکس هایی از امام راحل (ره)  و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) ،پرچم جمهوری اسلامی و پلاکاردهایی حاوی شعارهای ضد استکباری « مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و سیزدهم آبان ماه یوم الله ، یوم الله » ضمن تجدید میثاق با امام راحل (ره) و  شهدای دانش آموز ، به تاسی از فرامین مقام معظم رهبری و پشتیبانی از دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی ،ننگ و نفرت خود را بر سر  آمریکا و ایادی مستکبرش فریاد زدند.

در این مراسم ،امام جمعه بافق به وقایع اتفاق افتاده در 13 آبان  سال 1358 اشاره کرد وگفت : در هر نظام و حکومتی روزهای ماندگار و درخشانی وجود دارد که روز 13 آبان در نظام جمهوری اسلامی از جمله آنهاست .

وی با بررسی تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی ، منشا این روز را « قانون کاپیتولاسیون » دانست که با تصویب آن ، به اتباع آمریکایی مصونیت می داد تا در ایران هر چه می خواهند انجام دهند و کسی با آنها کاری نداشته باشد که بلا فاصله امام راحل واکنش نشان داد و گفت : «ایران شما را فروختند ، استقلال ایران را به باد دادند ، شخصیت ایرانی را زیر پا نهادند» . که این حرکت امام باعث بیداری ملت مسلمان شد که بلافاصله  رژیم شاه امام را تبعید کرد .

وی با اشاره به شهدای دانش آموز که در 13 آبان 57 در دانشگاه تهران توسط رژیم پهلوی به خاک و خون کشیده شدند گفت : علت تسخیر لانه جاسوسی امریکا این بود که سازمان سیا با سه هدف سفارتخانه های خود را در کشورها دائر کرده بود . اول جمع اوری اطلاعات ،دوم جاسوسی  ، سوم ایجاد تفرقه که دانشجویان پیرو خط امام با تسخیر آن به این توطئه ها پایان دادند و این حرکت چندین  دست آورد داشت : تثبیت خط امام  که نه شرقی و نه غربی است و افشا گری اسناد و مدارک جاسوسی سفارتخانه آمریکا .

در پایان ، قطعنامه 13 آبان توسط یکی از دانش آموزان قرائت و با تکبیر راهپیمایان مورد تایید قرار گرفت .