نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان : شرط اصلی موفقیت یک مربی دانایی و شناخت صفات متربی است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان : شرط اصلی موفقیت یک مربی دانایی و شناخت صفات متربی استبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ مراسمی به مناسبت هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی درآموزشگاه متوسطه حضرت زهرا سلام الله علیها با حضور"حجت الاسلام والمسلیمن سعادت فر " امام جمعه شهرستان ، " محمدرضا قاسم زاده بافقی " مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین و مدیران محلی و مربیان تربیتی و پرورشی شهرستان برگزار گردید.

محمدرضا قاسم زاده بافقی در ابتدا با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی مقدمه بودن تزکیه جهت تعلیم  اظهارداشت : هرچه انسان درون خود را پاک قرار دهد ، می تواند به روحانی شدن علوم خود کمک کند .

وی هدف از تربیت را ،تربیت فرزندانی موثر و خلاق دانست و افزود : تربیت با عجله و در زمان کم اتفاق نمی افتد بلکه در امر  تربیت تانی وصبر لازم و ضروری است .

وی دانایی را شرط اصلی موفیت یک مربی دانست و عنوان کرد : همانطور که یک کشاورز باید از خصوصیات بذری که میکارد آگاه باشد ،یک مربی نیز باید از خصوصیات و ویژگی ها واستعداد های دانش آموز خود آگاه باشد تا بتواند زمینه های شکوفا شدن آن را فراهم نماید .

حجت الاسلام سعادت فر نیز در ادامه وظیفه مربیان تربیتی در شرایط کنونی جامعه را وظیفه ای خطیر دانست و خاطر نشان کرد: فضای مجازی به تعبیر رهبری مانند قتلگاه می باشد ، پس مربی باید مراقبت های ویژه ای در این زمینه داشته باشد تا از فرزندان در آماج تیرهای دشمن محافظت نماید .

وی ترویج آرامش را معنای دقیق تربیت عنوان و افزود : مهم ترین چالش فعلی خانواده ها و جامعه بحث اضطراب در تمام حوزه ها است که نتیجه این امر تصمیمات اشتباه و بدون فکری است که گاهی گرفته می شود.

امام جمعه شهرستان در ادامه اظهار داشت : ترویج آرامش باید به همراه پویایی اتفاق بیفتد  که مصداق این معنای تربیت را می توان در آیه بذکرالله تطمئن القلوب یافت؛ پس طبق این  آیه ترویج آرامش به معنای ترویج ذکر الله است .

وی ایمان و غیرت دینی را دو عنصر مهم در پیروزی و  استمرار انقلاب دانست  و وظیفه مربیان را تربیت دانش آموزان در راستای این دو عنصر عنوان نمود.

در پایان ایشان "هرشهید یک دانش آموز " را به عنوان راه حلی در امر تربیت بیان و تصریح نمود : در باتلاق فعلی فضای آلوده جامعه تنها شهدا می توانند به عنوان دست گیر جوانان کمک نمایند و مانند شهادت سردار سلیمانی با اعجاز قلوب یک موج عظیم معنوی در جامعه  راه بیندازند.