نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان : حضرت زهرا سلام الله علیها بزرگترین الگو و اسوه در پیروی از ولی و امام

مدیر آموزش و پرورش شهرستان : حضرت زهرا سلام الله علیها بزرگترین الگو و اسوه در پیروی از ولی و امامبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ به مناسبت آغاز هفته بصیرت صبحگاه بصیرت با حضور جمعی از مسئولین شهرستان در آموزشگاه متوسطه مهدیه برگزار گردید.

در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران "میرجعفری" مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا س طی سخنانی اظهار داشت : با نگاهی به زندگینامه حضرت فاطمه س بهترین نمونه و الگو برای پیروی از ولی و امام و داشتن بصیرت به این موضوع  حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد.

"سرهنگ نصیری " فرمانده سپاه پاسداران بافق نیز زندگینامه عمار را یکی از صحنه های بصیرت دانست و ادامه داد : دشمن با ترفندها و حیله های مختلف به دنبال جابجا نشان دادن واقعیت و دروغ است که تنها با آگاهی و هوشیاری می توان مسیر درست را انتخاب کرد .

سپس "حجت الاسلام هاشمی نژاد " با اشاره به مکتب نورانی حضرت زهرا سلام الله علیها  افزود : مکتب و سیره زندگی دختر پیامبر س نه تنها برای زنان عصر خویش بلکه برای تمام جهانیان و در تمام دوره ها بهترین الگو و اسوه می باشد.

وی حوادث سال 88 را از قبل طراحی شده عنوان و خاطر نشان کرد : بیداری و هوشیاری مردم ایران و پیروی از ولایت فقیه در9 دی ماه سال 88 ، این روز را به روز بصیرت نامگذاری کرد .

امام جمعه موقت شهرستان با گرامیداشت یاد شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه داد : ترامپ بعد از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  این کار خود را بزرگترین اشتباه و شکست خود نامید زیرا که متوجه شده بود با شهادت ایشان مکتب حاج قاسم با ایده ها و اهداف اعتقادی به راه افتاده است .

وی هدف فتنه های سال 88 را اصل نظام دانست و تاکید کرد : دشمن به دنبال جدا کردن جمهوریت و اسلامیت از یکدیگر است و برای اینکار تاکنون مبلغ بسیار زیادی هزینه کرده است .

هاشمی نژاد بزرگترین قدرت کشور را امنیت کشور عنوان و یاد آور شد : بصیرت یعنی تمام ابعاد نقشه و هدف دشمن و توانایی های خودت را بشناسی تا بهترین تصمیم را برای مقابله داشته باشی.

وی در پایان با اشاره به حدیث امام علی علیه السلام ادامه داد : انسان با بصیرت سه نشانه دارد ، تفکر بعد از شنیدن  ، نگاه همراه با بینش و عبرت از گذشتگان.

دکلمه خوانی ،اجرای سرود و اهدا هدیه به مجریان برنامه از جمله برنامه های این مراسم بود.