نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق : خیرین مدرسه ساز نگرانی در بحث واگذاری زمین نداشته باشند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق : خیرین مدرسه ساز نگرانی در بحث واگذاری زمین نداشته باشند


قاسم زاده مشکل اصلی در بحث پروژه های عمرانی را تغییر قیمت ها بیان کرد و اظهار داشت : متاسفانه این موضوع سبب شده تا پیمانکاران حاضر به عقد قرارداد بصورت قطعی نباشند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ دویست و دومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق صبح امروز با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،فرماندار،مدیر آموزش و پرورش ، شورای اسلامی شهر ، بخشدار، مدیرعامل شرکت سنگ آهن و جمعی دیگر از مسئولان ادارات شهرستان در خانه فرهنگیان برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش بافق در ابتدای این مراسم به بررسی مصوبات نشست گذشته پرداخت و با اشاره به عملکرد این نهاد در برابر کرونا گفت:  علیرغم آنکه کلاس ها غیرحضوری و آنلاین برگزار می شود اما آموزگاران در حال انجام تدریس های خود هستند و حتی هزینه های اینترنت را تقبل می کنند.

وی با بیان موفقیت های بسیار خوبی که در حوزه های مختلف آموزش و پرورش بدست آمده است،افزود:  در کنکور سراسری سال 97 ، 9 رتبه ، سال گذشته 11 رتبه و امسال 17 رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان بافقی کسب شده است.

قاسم زاده در حوزه عمرانی ساخت مدارس را در دستور کار آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در بحث مشکل زمین طی نشست با فرماندار بافق حل شد و دیگر نگرانی در بحث واگذاری زمین به خیرین وجود ندارد.

وی مشکل اصلی در بحث پروژه های عمرانی را تغییر قیمت ها بیان کرد و اظهار داشت: متاسفانه این موضوع سبب شده تا پیمانکاران حاضر به عقد قرارداد بصورت قطعی نباشند.

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به 2 آموزشگاه نیمه تمام شهرستان که اسکلت بندی آن شرکت سنگ آهن انجام گرفت و در اعتبارات امسال قرار دارد و در حال تکمیل است،گفت: آموزشگاه 6 کلاسه در شهرک امام حسین (ع) و 12 کلاسه مسکن مهر در حال تکمیل هستند و امیدواریم با تامین اعتبار پیمانکار در زمان مقرر و 9 ماه آینده کار به پایان برسد.

وی با اشاره به آماده سازی 2 اتاق درس تربیت بدنی در مدارس،بیان کرد: این امر با حمایت ها و پیگیری های خلیلی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  انجام گرفت و یک مرکز ساختار قامتی نیز برای دانش آموزان آماده شده است و امروز در مدارس 7 تیر و 15 خرداد افتتاح خواهد شد.

قاسم زاده با اعلام آغاز عملیات احداث آموزشگاه 12 کلاسه جهاد نصر در آموزشگاه حضرت سجاد (ع) ، افزود : خوشبختانه عملیات گودبرداری انجام گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش بافق یکی از مشکلات در بحث زمین را آزمایش خاک دانست و تصریح کرد: اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان تاکید به انجام این کار دارد و گاه هزینه زیرکوبی از اسکلت بندی فراتر می رود.

منبع : آفتاب بافق