نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق: با توجه به دستور وزارتخانه آموزش و پرورش , آموزش تمام پایه های مدارس به صورت حضوری برگزار می گردد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق: با توجه به دستور وزارتخانه آموزش و پرورش , آموزش تمام پایه های مدارس به صورت حضوری برگزار می گرددبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نشست خبری با اصحاب رسانه با محوریت بازگشایی مدارس برگزار کرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق با اعلام آغاز سال تحصیلی از پانزدهم شهریور ماه گفت : آموزش تمامی پایه ها به صورت حضوری از شنبه آغاز خواهد شد و  طبق بخشنامه مدیر آموزشگاه ملزم به تقسیم بندی دانش آموزان با توجه به فضا و ظرفیت کلاس ها خواهد بود.
محمدرضا قاسم زاده بافقی اشاره به الزامات  رعایت شیوه نامه های بهداشتی افزود: آموزش حضوری و چهره به چهره بهترین شیوه تدریس است که این مسئله در شرایط کنونی جامعه باید با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی صورت پذیرد.
وی کمک اولیا در امر تعلیم و تربیت را موثرترین عامل موفقیت این مجموعه دانست و خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید۱۱ هزار و ۴۰۳ نفر دانش آموز در شهرستان بافق مشغول به تحصیل خواهند شد که بیش از ۶ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی می باشند.
رئیس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان با یادآور شدن کمک های خیری در امر مدرسه سازی و تجهیز مدارس اظهار داشت: مدارس عادی دولتی مبلغی را تحت عنوان کمک به مدرسه به صورت اختیاری از دانش آموزان دریافت می کنند که این مبلغ در طی ۸ سال اخیر هیچ گونه افزایشی نداشته است.
 وی استفاده دانش آموزان از فرم سال قبل را در صورت قابل استفاده بودن بلامانع عنوان و گفت : دانش آموزان حتی برای حضور یک روز در مدرسه باید با فرم آن مدرسه حاضر شوند که این مسئله در راستای ایجاد نظم و هماهنگی بین دانش آموزان صورت می‌پذیرد.
قاسم زاده بافقی در ادامه با اشاره به کمبود نیرو در سیستم آموزشی گفت: تنها راه ورود به سیستم آموزش و پرورش آزمون های استخدامی و دانشگاه فرهنگیان است البته با توجه به کمبود نیرو از معلمان بازنشسته نیز کمک گرفته خواهد شد.