نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مادر شهید ابویی: رعایت حجاب شما ،لبخند رضایت و دعای شهیدان را به دنبال خواهد داشت

مادر شهید ابویی: رعایت حجاب شما ،لبخند رضایت و دعای شهیدان را به دنبال خواهد داشتبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ مراسم بزرگداشت شهید "محمد ابویی" شهید شاخص آموزشگاه حضرت زهرا س با حضور "میرجعفری "مدیر آموزش و پرورش ، دهقانزاده " رییس بنیاد شهید شهرستان ،خانواده شهید و برخی از مسئولین شهرستان و کارشناسان اداره آموزش و پرورش برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن گرامیداشت یاد شهدا ،گسترش فرهنگ شهید و شهادت در مدارس را سبب تربیت نسلی متعهد و متخصص دانست و اظهار داشت : آشنا شدن و کسب معرفت نسبت به سیره شهدا می تواند نیروی انسانی و تفکرات معنوی یک جامعه را در مسیر آرمان های الهی حفظ کند.

وی با اشاره به اجرای گرامیداشت شهدای شاخص مدارس بافق ادامه داد : شهدا به حضور ما نیاز ندارند بلکه ما برای جلای دل و روح خود به حضور در مکتب ایشان نیازمندیم و باید با مواظبت از رفتار و گفتار خود این حضور تقویت بخشیم.

در ادامه مادر شهید ابویی با بیان اینکه انقلاب مردم ایران در سال 57 جهان را تکان داد خاطرنشان کرد : رعایت حجاب و عفاف توسط شما دختران ، لبخند رضایت و دعای خیر شهیدان را به دنبال خواهد داشت.

وی خواسته ی خود از دانش آموزان را ادامه راه شهیدان عنوان و اذعان داشت : تمام شهیدان در وصیت نامه های خویش به رعایت اصول عفاف توسط مرد و زن تاکید داشتند ،پس با عمل به وصیت ایشان ادامه دهنده ی راهشان باشیم.

قرائت قرآن ،اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران ، دکلمه خوانی ،اجرای سرود همگانی "حجاب " ، اهدا جایزه به دانش آموزان و تقدیر از مادر و پدرشهید "محمدابویی" از جمله برنامه های این مراسم بود. 

لازم به ذکراست : تمام مدارس شهرستان یک شهید رابه عنوان شهید شاخص آموزشگاه خود انتخاب و مراسمی با محوریت گرامیداشت و آشنایی با زندگی نامه این شهید برگزار نموده اند.