نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فراخوان ملی بیست و یکمین پرسش مهر ریاست جمهوری

فراخوان ملی بیست و یکمین پرسش مهر ریاست جمهوریبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ معاون پرورشی فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش  شهرستان بافق از برگزاری بیست و یکمین دوره پرسش مهر در سال تحصیلی 1399-1400 خبر داد .

معاون پرورشی و فرهنگی با اعلام این خبر اظهار داشت : هرساله رئیس جمهور محترم در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید شعاری را به عنوان پرسش مهر ریاست جمهوری انتخاب می کند که امسال سوال پرسش مهر 21 را این گونه مطرح کرد. " فرزندانم ؛ برای مقابله با ویروس کرونا ، چگونه باید به اعضای خانواده خود ، همکلاسی ها ، مدرسه و دوستان یاری و کمک کنیم؟ "

وی با اشاره به اینکه پرسش مهر می تواند باعث تقویت روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان شود گفت : این طرح می‌تواند توانایی تفکر در دانش‌آموزان را تقویت و باعث رشد و شکوفایی آن ها در زمینه مختلف شود و فرصت‌های جدید را برای خود آن‌ها و جامعه ایجاد کند .

میرجعفری با بیان اینکه مخاطبین این مسابقه کلیه ی همکاران فرهنگی و دانش آموزان دوره دوم ابتدایی تا پایان دوره متوسطه می باشد ، افزود : دانش‌آموزان فرصت دارند آثارخود را حداکثر تا تاریخ 30 آذر ماه  به اداره آموزش و پرورش شهرستان تحویل دهند وپس از داوری در سطح منطقه به مرحله استانی ارسال می شود.

 وی افزود : فرهنگیان  نیز می توانند آثار خود را تا تاریخ 15 دی ماه  پس از ثبت نام از طریق سایت همگام مستقیم و بدون داوری به دبیرخانه کشوری این جشنواره که مستقر در آموزش و پرورش شهر تهران است، ارسال نمایند .

لازم به ذکر است ؛ اولین پرسش مهر در سال ۷۶ از سوی رییس جمهور با هدف پرورش روحیه پرسش‌گری، تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه مطرح شد .