نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طنین زنگ مهر در مدارس بافق

طنین زنگ مهر در مدارس بافقطنین زنگ مهر در مدارس بافق

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ زنگ  بازگشایی مدارس در اولین روز از مهرماه سال تحصیلی 98-97 با حضور امام جمعه، فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش و مسئولین شهرستان در آموزشگاه خیری یاران حضرت مهدی (عج) طنین انداز شد

در ابتدا مدیر آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت ایام جاری و تقارن بازگشایی مدارس با ماه محرم و هفته دفاع مقدس آن را نوید بخش حرکت علمی و معنوی برای دانش آموزان دانست وگفت:  تمام تلاش خود را می کنیم تا در راستای رشد و بالندگی دانش آموزان گام برداریم.

قاسم زاده  با بیان اینکه 10 هزار و 631 نفر دانش آموز در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل شده اند،افزود:  از این آمار در مقطع ابتدایی 6 هزار و 173 نفر،متوسطه اول 2 هزار و 383 نفر و متوسطه دوم یک هزار و 750 نفر است.

وی با اشاره به تلاش ها و برنامه ریزی های انجام گرفته برای رفع کمبود ها و مشکلات آموزشگاه های شهرستان، از حمایت و توجه امام جمعه و فرماندار و همکاری های شهردار،بخشدار،شورای شهر و نیروی انتظامی که مجموعه آموزش و پرورش را یاری کردند تا دانش آموزان با آرامش خاطر سال جدید را آغاز کنند تشکر و قدردانی کرد.

سپس امام جمعه بافق با تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان با اظهار خرسندی از درخشش دختران در فضای آموزش و پرورش گفت: امیدوارم با استعداد بسیار خوبی که در وجود شما دانش آموزان است و با تلاش معلمان به عنوان چهره های شاخص در کشور مطرح و بدرخشید.

در ادامه  فرماندار بافق با  تسلیت سومین روز سالگرد شهادت امام حسین (ع) ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهیدان از حضور در جمع دانش آموزان و معلمین ابراز خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه در سال جدید تحصیلی شاهد افزایش آمار محصلین در مقاطع مختلف هستیم که این شاخص ارزشمندی است.

زاده رحمانی  ماه مهر را ماه مهربانی دانست که تار و پود محبت و دانش توسط معلمین بافته می شود و یاد آور شد: مدرسه مکانی است  که هم آموزه های دینی را تبیین می کنند و هم دانش را برای رسیدن به مدارج بالای علم در اختیار دانش آموزان قرار می دهند و امروز پیشرفت علم و تکنولوژی به این نتیجه رسیده است که انسان هر چه را بخواهد و در حس ششم خود آرزو کند به شرط حرکت و تلاش به آن دست خواهد یافت.

زاده رحمانی بر نوع دوستی و کمک به دانش آموزان نیازمند و توجه به آنان تاکید کرد و افزود: باید تلاش کرد تا به فضای آموزشی شهرستان اضافه شود و همانطور که در سال گذشته شاهد افتتاح چند آموزشگاه بودیم، امسال نیز این امر تحقق گیرد.