نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صبحگاه بسیج در دبیرستان پسرانه صدرا برگزار شد .

صبحگاه بسیج در دبیرستان پسرانه صدرا برگزار شد .


صبحگاه بسیج در دبیرستان پسرانه صدرا برگزار شد .

این مراسم که به مناسبت هفته بزرگداشت بسیج برگزار شد در ابتدا " رنجبر " مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق با گرامیداشت هفته بسیج ،بسیج را مجموعه ای دانست  که در آن پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده بکارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی ملت و... جمع شده اند.

سپس مسئول سازمان بسیج دانش آموزی جناب سرهنگ2 پاسدار محمد اسلامی ضمن گرامیداشت هفته بسیج مستضعفین در جمع مسئولین و دانش آموزان بسیجی فرمود: بسیجی به کسی نمی گویند که در بسیج پرونده داشته باشد چه بسا کسانی هستند که پرونده ای ندارد ولی فعالیت های یک بسیجی را انجام می دهد.

وی در ادامه گفت: هدف عمده تشکیل بسیج عبارت است از1-ایجاد آمادگی دفاعی در مردم و تقویت بنیه باز دارنده2-حفظ و گسترش مشارکت مردمی در امنیت و دفاع3-تقویت وحدت و همبستگی ملی 4-گسترش و تعمیق فرهنگ بسیجی در راستای اسلام ناب محمدی(ص)5-آماده سازی آحاد مردم جهت مشارکت و کمک به بخشهای مختلف اجرایی کشور

وی در پایان به یکی از ویژگی های بسیج اشاره کرد و گفت : یکی از ویژگیهای بسیج مردمی بودن آن است نیرویی که برخاسته از دل ملت می باشد.           
در ادامه طالعی معاون فرماندار ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: همه این جوانانی که در خیابان می بینید، مشغول زندگی اند باید در دلتان آنها را یک بسیجی بالقوه فرض کنید و بسیجی شوید برای اینکه آنان را جذب کنید.

وی در ادامه گفت آرامشی که الان ما داریم بسته به فعالیت های بسیج و بسیجیان میباشد.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه محترم شهرستان باحضور در جمع دانش آموزان بسیجی، این دانش آموزان را سرمایه های کشور دانست و گفت: تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیا از برکات والطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت ایران ارزانی شد. ملتی که در خط اسلام ناب محمدی(ص) و مخالف با استکبار و پول پرستی و تحجرگرایی و مقدس نمایی است، باید همه افرادش بسیجی باشند و فنون نظامی و دفاعی را لازم بدانند.

در این مراسم برنامه هایی از قبیل قرائت مقاله، خواندن وصیتنامه شهیدحسین فهمیده، سرودن شعر در مورد استکبار ستیزی، رژه دانش آموزی، انجام حرکات رزمی و به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسراییل برگزار گردید.

در پایان با حضور مسئولین  زنگ بسیج توسط رییس سازمان بسیج دانش آموزی استان نواخته شد.