نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با موضوع “طرح یک شاخه گل، یک فرصت” در سالن کانون شهید باهنر بافق برگزار شد

سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با موضوع “طرح یک شاخه گل، یک فرصت” در سالن کانون شهید باهنر بافق برگزار شدسومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با موضوع "طرح یک شاخه گل، یک فرصت"  در سالن کانون شهید باهنر بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ؛ سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه ساز با عنوان " یک شاخه گل ، یک فرصت " با حضور مسئولان و خیرین شهرستان در محل کانون شهید باهنر برگزار گردید .

در این مراسم، مدیرآموزش و پرورش بافق با  تشکر از حضور کلیه خیرین شهرستان بافق ، بویژه اولیای خیر ، از وجود 4 مدرسه دو شیفت و مشکلات آن ها خبر داد و افزود مدارسی نیز وجود دارد که به علت قدیمی بودن ایمن نیستند و باید تخریب ، بازسازی و یا مقاوم سازی شوند.

"علی اصغر رنجبر" از ساخت 4 مدرسه با مشارکت 35 درصدی گفت و از کسانی که در ساخت و تجهیز این مدارس اقدام کردند از جمله فرمانداری بافق ، شرکت سنگ آهن و اداره کل نوسازی استان ، همچنین از همکاران خیّر از جمله " مهندس ایرانمش "، " مهندس ابویی" ، " مهندس ابراهیمی" حاج ولی الله فلاح" ، " حاج علی اصغر خادمیان " ، "مهندس معظمی " ؛ خانواده مرحومین " حاج سید علی هاشمی" ، "حاج رضا جمالی" ، "حاج حبیب الله رنجبر"، که در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری مشارکت داشته اند تقدیر و تشکر کرد .

مدیرآموزش آموزش و پروش در ادامه از اجرای طرح "یک شاخه گل ، یک فرصت " برای اولین بار در سطح شهرستان بافق جهت ساخت مدارس خبر داد  که  با حضور مسئولان شهرستان،  در ازای اهداء مبلغ ۵ میلیون تومان توسط خیرین، یک شاخه گل به همراه سند همکاری به آن ها اهداء گردید .

در این مراسم مدیر آموزش و پرورش از حاضرین درخواست کرد این موضوع را به دیگر خیرین اطلاع رسانی کرده و آموزش و پرورش را در این زمینه یاری کنند .

امام جمعه شهرستان بافق نیز اظهار داشت: کار خیر در دنیا به مثابه پرداخت بیمه هست که در آخرت ،  اندوخته آن انسان را کمک می کند.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی ادامه داد: اگر امروز به ساخت مدارس کمک کنیم باقیات الصالحات برای ما است در حالی که عده ای معتقدند با انفاق سرمایه ، دارایی انسان کم می شود ، اما این واقعیت ندارد.

امام جمعه بافق در ادامه یادآور شد: ما با ساخت حسینیه ها و مساجد مخالفتی نداریم ؛ اما این که حسینیه ای با هزینه های سرسام آور ساخته شود و به مدت ۱۰ روز مورد استفاده قرار گیرد و در طول سال بلا استفاده بماند و فرزندان این مرز وبوم  در مدارس دچار مشکلات عدیده باشند مخالفیم.

وی تصریح کرد: فکر و اندیشه آموزش و پرورش قابل تقدیر می باشد و باید در این راستا یاری رساند و مشکلات آموزشی و تربیتی  را حل و فصل کرد.

امام جمعه بافق در پایان اظهار داشت: ساخت مدارس و حضور فرزندان ما که در آینده برای جامعه مفید باشند ثواب و اجر اخروی دارد.