نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ کلاس اولی ها به صدا درآمد

زنگ کلاس اولی ها به صدا درآمدبیش از 1200 نفر دانش‌آموز کلاس اولی امروز به استقبال سال تحصیلی جدید رفتند و نخستین روز مدرسه را تجربه کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ صبح امروز همزمان با سراسر کشور ، جشن شکوفه ها ویژه دانش آموزان کلاس اول در سال تحصیلی 99-98 در تمامی مدارس شهرستان بافق برگزار گردید .

" قاسم زاده " مدیر آموزش و پرورش با حضور در مدارس انقلاب و قدس ، با تبریک ماه مهر و بازگشایی مدارس و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس ، آغاز علم آموزی را به دانش آموزان تبریک گفته و سال تحصیلی جدید را سرشار از موفقیت و شادابی برای این سنگربانان عرصه علم و دانش آرزو نمودند .

وی خطاب به اولیای دانش آموزان گفت: اگر می خواهید دانش آموزان نسبت به درس و مدرسه علاقمند باشند و اهداف آموزشی و تربیتی نظام تعلیم و تربیت در شخصیت آنان نمود پیدا کند باید اهداف آموزشی و تربیتی با مهر و محبت به دانش آموزان یاد داده شود.

مدیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی در سنی هستند که برنامه های آموزشی و درس ها را با صمیمیت و صفا می توانند یاد بگیرند؛ تاکید کرد: آموزگاران با توجه به اینکه دانش آموزان این دوره به لحاظ رشد ذهنی در مرحله انتزاعی نیستند باید در قالب تجسم، شعر، تمثیل و هنر آموزش های لازم را به آنان یاد داده و در سرلوحه برنامه های تربیتی قرار گیرد.

قاسم زاده ،  با تاکید بر اینکه دانش آموزان با درس دادن محض به مدرسه علاقمند نخواهند شد؛ ابراز امیدواری کرد: مهر و محبت در قالب هنر، شعر و تمثیل می تواند اهداف آموزشی و تربیتی را محقق سازد.

ایشان  از والدین خواست برای افزایش بازدهی مسائل آموزشی و تربیتی ، همکاری بیشتری با مدرسه داشته باشند .

گفتنی است ؛ امسال تعداد 1216  نفر دانش آموز دختر و پسر در 46 کلاس پایه اول در مدارس شهرستان بافق مشغول به تحصیل خواهند شد .