نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ میراث به مناسبت هفته میراث فرهنگی نواخته شد

زنگ میراث به مناسبت هفته میراث فرهنگی نواخته شدزنگ میراث به مناسبت هفته میراث فرهنگی نواخته شد  

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بافق ، با حضور معاون فرماندار ، مدیر و معاون و کارشناس آموزش ابتدایی آموزش و پرورش زنگ میراث فرهنگی به مناسبت هفته میراث در آموزشگاه 22 بهمن به صدا در آمد .

" طالعی " معاون فرماندار  با اشاره به هفته میراث فرهنگی از 25 تا 31 اردیبهشت به بیان نکاتی در مورد آثار ملی و فرهنگی کشور و شهرستان پرداخت و افزود میراث فرهنگی نمودها و نمونه های بسیار متنوعی دارد و جزو شناسنامه قومی و محلی هر منطقه محسوب می شود .

معاون فرماندار گفت :  یکی از بهترین عناصری که ایران می تواند به وسیله آن خود را در جهان معرفی کند هنر و فرهنگ است که با توجه به قدمت دیرینه کشور میتواند رتبه خوبی را در جهان به دست بیاورد . وی خبر داد ایران هم اکنون جزو 100 کشور برتر در جذب گردشگر می باشد .  

وی افزود در دو سال گذشته شهرستان بافق رتبه اول را در استان یزد در زمینه جذب گردشگر به خود اختصاص داده است به طوریکه در ابتدای امسال 335هزار نفر بازدیدکننده را داشته است .

وی همچنین به بحث آماده کردن امکانات در روستاها برای استفاده گردشگران از طبیعت با عنوان " بوم گردی " نام برد .  

در ادامه "رنجبر " مدیر آموزش و پرورش آثار فرهنگی و ملی بافق را برای دانش آموزان معرفی کرد و از آنان خواست که در اوقات فراغت از این اماکن دیدن کنند .

" رنجبر" مدیر میراث فرهنگی بافق از طرحی با عنوان "میراث یار"  یاد کرد . وی گفت دانش آموزان میتوانند با شرکت در این طرح  در حفظ آثار فرهنگی و ملی شهرستان کمک کنند .

مدیر میراث فرهنگی بافق در ادامه از برپایی مسابقه ای با عنوان صنايع دستي در بحث خلاقيت و نوآوري در صنايع دستي حصيري و همچنین برگزاری یک دوره آموزشی منبت چوب و حصیر بافی ویژه علاقمندان خبرداد .

در پایان زنگ میراث با حضور مسئولین به صدا در آمد .