نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان بافق نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان بافق نواخته شد


همزمان با سراسر کشور

زنگ مهر و مقاومت همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان بافق به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ همزمان با سراسر کشور ، صبح امروز با حضور امام جمعه بافق ، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان ، آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ " مهر و مقاومت " به صورت نمادین در آموزشگاه قرآنی شهید اکرمی برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم مدیر آموزش و پرورش بافق  گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی گفت: رویکرد اصلی نظام تعلیم و تربیت تحقق متوزان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

"محمدرضا قاسم زاده " افزود: مهم‌ترین بعد سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است و هدف این است که  دانش آموزان را از نظام آموزش تک ساحتی، تغییر دهیم .

در ادامه این مراسم امام جمعه بافق آغاز سال تحصیلی جدید و تقارن آن با هفته دفاع مقدس را به دانش آموزان ، اولیاء و مریبان و معلمان تبریک عرض نمود و با آرزوی موفقیت آنان در راه تحصیل، خطاب به والدین گفت: اگر می خواهید فرزندان شما رشد کنند از امروز به امر تحصیل آنان توجه کنید و همانگونه که روی برخی از مسائل زندگی و خانوادگی سرمایه گذاری می کنید این وقت و توجه را برای فرزندان خود در امر تحصیل قرار دهید و آنان را کمک کنید.

" حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی "  با تاکید بر تقویت فرزندان به لحاظ روحی و روانی افزود: سعی کنید شخصیت فرزندان را در فضای زندگی حفظ نمایید و آنان را مورد کرامت قرار دهید که این در اخلاق و تحصیل آنان موثر خواهد بود تا آینده درخشانی داشته باشند.

در ادامه فرماندار بافق از حضور مسئولان و در رأس امام جمعه شهرستان و برنامه ریزی و هماهنگی مدیر آموزش و پرورش و همکاران ایشان در آموزشگاه قرآنی شهید اکرمی تشکر کرد و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس امیدوار شد،دِین خود را به شهداء ،امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری به جا آوریم.

" زاده رحمانی " با اشاره به اصل " برتری خفیف " بیان کرد: برتری خفیف شامل افرادی است که همیشه در کلاس،جامعه،جلسات و…برتر هستند و اگر دانش آموزی نسبت به دیگری در مطالعه دروس پیش از تدریس معلم برتری داشته باشد می تواند به رشد و پیشرفت محسوسی برسد.

گفتنی است در این مراسم از پیشکسوتان و آموزگاران دبستان قرآنی  شهید اکرمی که به مقام بازنشستگی نائل آمده بودند، تجلیل و تقدیر شد.