نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار نماینده مردم بافق،بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

دیدار نماینده مردم بافق،بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد


نماینده مردم بافق،بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره  آموزش و پرورش شهرستان بافق  ؛"محمد رضا صباغیان بافقی" ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای مدیر کل جدید آموزش و پرورش گفت:همه فعالیت های صورت گرفته در آموزش و پرورش باید منتج به خروج افرادی تربیت شده ،شایسته،خلاق ،علمی ، کارآمد  و متعهد شود.
 نماینده مردم بافق،بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی افزود:پرورش نیروی انسانی متخصص و توانمند سازی آنان با استفاده از افراد صاحب تجربه و خوش فکر امکان پذیر است که باید با برنامه ریزی مناسب در این راه قدم بر داریم.
وی عدم استفاده از آمار و ارقام و نداشتن برنامه و نقشه راه را از مشکلات فعلی دانست و بیان داشت:ارزیابی و ارزشیابی ها باید دقیق و با حساسیت ویژه ای صورت گیرد تا بتوانیم شاهد خروجی مناسبی از دستگاه تعلیم و تربیت باشیم.
   "محمد رضا صباغیان بافقی" افزود: هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است و هر اندازه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری صورت پذیرد کم است .  
جذب اعتبار ،حل مشکلات نیروی انسانی،توجه به تشکل ها و انجمن ها،استفاده از نظرات افراد توانمند هرچند مخالف و ارائه پیشنهادات جهت رفع تنگناهای قانونی از جمله مباحث مطرح شده توسط نماینده مردم بافق،بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی بود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد هم در این دیدار با اشاره به مشکلات پیش روی استان در زمینه نیروهای خرید خدمات آموزشی گفت: با تشکیل کارگروه و پیگیری هایی که صورت گرفت و حضور در وزارت و همچنین حضور کارشناسان وزارتی در استان مشکلات نیروهای خرید خدمات آموزشی تا حدودی برطرف شد.
"محسن موحدی فرد" چالش پیش روی آموزش و پرورش استان را با توجه به بازنشستگی هایی که در پیش رو داریم  نیاز به حدود 13 هزار نفر نیرو تا سال 1408 عنوان کرد و گفت: در خوش بینانه ترین حالت ممکن و مطابق روال فعلی  می توانیم 8هزار نفر نیرو جذب نماییم که باز هم با کمبود حدود 5 تا 6 هزار نفر نیرو مواجهیم.
وی به جذب سالانه 260 نفر دانشجو معلم توسط دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: جذب این تعداد نیرو نیاز ما را رفع نخواهد کرد و درخواست ما  افزایش جذب معلم توسط دانشگاه فرهنگیان استان است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به افزایش نرخ زاد و ولد تا سال 1395 و همچنین واگذاری مهدهای کودک به آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت :تا چند سال آینده با کمبود فضا ، وسایل و تجهیزات در مدارس مقطع متوسطه به ویژه هنرستان ها مواجهیم  که در این راستا نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه ها و نهادها هستیم.
منبع : روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد