نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن ترنم اندیشه

جشن ترنم اندیشه


همايش تجليل از معلمان شهرستان بافق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ ، با حضور فرماندار ، نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان ادارات ، خانواده معزز شهداي فرهنگي ، و جمع کثیری از فرهنگيان و پيشكسوتان عرصه تعلیم و تربیت  « جشن ترنم  » به مناسبت گرامیداشت مقام معلم در سالن همايش هاي آهنشهر برگزار  شد.

در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به همه ی مسئولان و همکاران فرهنگی از زحمات مدیران ، معاونین ، مشاورین ، مربیان ، دبیران ، آموزگاران ، هنر آموزان و تمامی عوامل اجرایی مدارس تقدیر و تشکر کرد . وی با تبریک مبعث پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد ( ص ) و تبریک اعیاد فرخنده شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی ( عج ) ، هفته معلم را به همه ی فرهنگیان عزیز تبریک و تهنیت عرض کرد .

"رنجبر " با تشکر از زحمات کلیه کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش را یاری کرده اند از مساعدت های فرماندار در ساخت چهار مدرسه خیری تقدیر و تشکر کرد .وی در پایان از همه ی همکاران فرهنگی درخواست کرد تا عنایت خاصی به امر تعلیم و تربیت بویژه در حوزه کیفیت بخشی داشته باشند .

فرماندار بافق در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری به جایگاه والای معلمان اشاره کرد و افزود: از سخت کوشی و همراهی معلمان با دانش آموزان می توان شاهد سختی و بزرگی کار این قشر پرتلاش بود.

سید مهدی طلایی مقدم همچنین ضمن تبریک هفته مقام معلم و اشاره به انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی گفت: حضور یک معلم برای نخستین بار از بزرگترین حوزه انتخابیه کشور(مهریز،بافق،ابرکوه،بهاباد و خاتم) به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یک اتفاق خوبی است که رخ داد.

وی با بیان اینکه معلمان در بحث انسان سازی فعالیت دارند عنوان کرد: این قشر با آموزش، پرورش و اثرگذاری مثبت می توانند نقش مفید و بسزایی در زندگی دانش آموزان داشته باشند.

نماینده منتخب مردم در حوزه مهریز نیز در ادامه این مراسم با اشاره به مشکلات فرهنگیان گفت: باتوجه به حضور حدود 50 معلم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می توان با تشکیل فراکسیون ویژه در مجلس جایگاه قانونی معلمان را پیگیری کرد.

"محمدرضا صباغیان" از پیگیری برای تشکل صنفی معلمان در مجلس خبر داد و افزود: داشتن یک تشکل برای تمام اصناف یک امر ضروری جهت رفع مشکلات و رسیدن به حقوقشان است.

وی درخصوص بحث معیشتی معلمان خاطرنشان کرد: عدم رسیدگی به معیشت معلمان جایگاه تعلیم و تربیت را دچار آسیب می کند.

گفتنی است تجلیل از فرماندار بافق و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی به جهت حمایت و تلاش در زمینه آموزش و پروش شهرستان ، 10 خانواده شهید فرهنگی، 29 بازنشسته فرهنگی و 4 فرهنگی فقید در عرصه علم و دانش و اجرای سرود دسته جمعی، برنامه تر دستی، قرائت دکلمه و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این آیین بود.