نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان شهرستان

تشکیل کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان شهرستان


تشکیل کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان شهرستان با حضور سرهنگ نصیری فرمانده سپاه دردفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان شهرستان با حضور سرهنگ نصیری فرمانده سپاه صبح روز چهارشنبه در محل دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان با محوریت فعالیت های بسیج دانش آموزی در مدارس و کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج تشکیل شد  .

محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق در این نشست با اشاره به تعامل خوب سپاه و آموزش و پرورش شهرستان بیان داشت: یکی از رسالت های اصلی آموزش و پرورش ، پرورش نیروهای جوان و انقلابی است تا بتوانند گام های بسیار خوبی در مسیر  پیشرفت و رشد همه جانبه کشور بردارند که خوشبختانه این امر بسیار مهم با تعامل سپاه و این نهاد آموزشی در حال وقوع است.

وی اجرای طرح شهید بهنام محمدی را نمونه ای از همکاری های خوب بسیج دانش آموزی با مدارس معرفی و اظهار داشت: این طرح با هدف پرورش نیروی انقلابی متعهد در 2 دبیرستان دخترانه و 2 دبیرستان پسرانه در شهرستان بافق در حال اجرا است و توانسته ارتباط بسیار خوبی بین مدرسه ، مسجد و خانواده برقرار کند.

قاسم زاده چالش های این طرح را جالب و نو دانست و خاطر نشان کرد: درچالش سازه ی دومینو با استفاده از لوازم منزل دانش آموزان دبیرستان شیخ محمد تقی بافقی 3 رتبه اول کشوری را کسب نمودند که این موضوع نشان از خلاقیت دانش آموزان بافقی و عملکرد بسیار خوب مربیان این طرح دارد.

همچنین در این دیدار مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان به برگزاری مراسم های مشترک بین بسیج و مدارس مانند یادواره شهدا ، رزمایش مومنانه و رزمایش هفته ی دفاع مقدس اشاره نمود.

سرهنگ محسن نصیری فرمانده سپاه مقاومت بافق نیز با اشاره به فعالیت خانواده ها جهت بحث آموزش در فضای مجازی افزود : با توجه به استفاده دانش آموزان از فضاهای مجازی جهت یادگیری ، این موضوع امروزه یکی از خطرات درکمین دانش آموزان به شمار می رود که باید برای مقابله با این موضوع دانش آموزان و خانواده ها را به سمت استفاده از پیام رسان های داخلی ترغیب نمود.

وی در ادامه از آمادگی سپاه و بسیج جهت راه اندازی بحث مسابقات کتابخوانی در شهرستان بویژه فرهنگیان خبر داد. 

احمد دهقان فرمانده بسیج دانش آموزی در رابطه با طرح های اجرایی بسیج  در مدارس از جمله طرح شهید بهنام محمدی ، طرح پویش مهربانی، رزمایش کمک مومنانه و طرح شهید قاسم سلیمانی در مدارس توضیحاتی ارائه داد.

در پایان حکم مسئولیت رییس کمیته هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان بافق توسط فرمانده سپاه بافق به محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان اعطا شد.