نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق از خبرنگاران دانش آموز شهرستان

تجلیل مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق از خبرنگاران دانش آموز شهرستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار ، نشست تقدیر از خبرنگاران دانش آموز فعال در خبرگزاری های پانا و جوانه ها صبح روز سه شنبه در سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از خبرنگاران دانش آموز با گرامیداشت یاد و خاطره ی خبرنگار شهید محمود صارمی و ضمن تبریک عید بزرگ غدیر به بیان گوشه هایی از فضایل امام علی علیه السلام پرداخت و گفت: ما به عنوان شیعه ی امیر المومنین علیه السلام باید صداقت و امانت در رفتار و گفتار را سرلوحه ی کار خود قرار داده و در انجام مسئولیت هایی که در طول زندگی بر عهده داریم ، از سیره علوی پیروی کنیم.

وی به فرموده ی مقام معظم رهبری در مورد تاثیر زحمات خبرنگاران در ماندگاری وقایع  اشاره و اظهار داشت: شما خبرنگاران از سایر دانش آموزان چند قدم جلوتر قرار دارید زیرا با دقت بیشتری نسبت به دیگران به مسائل اطراف خود نگاه می کنید و توان پخش یک خبر صحیح و در عین حال قدرت جلوگیری از یک شایعه را دارا هستید.

قاسم زاده بافقی نقش فضای مجازی در اذهان مردم را پررنگ دانست و خاطر نشان کرد: شما به عنوان خبرنگار می توانید از بسیاری شایعات که در فضاهای مجازی پخش می شود جلوگیری کنید و باعث روشن بینی مردم و مسئولین شوید.

وی در ادامه به شرایط روحی جامعه با توجه به شیوع بیماری کرونا اشاره و افزود: خبرنگار موفق باید یک مشاهده گر قوی باشد تا بتواند با انعکاس خبرهای صحیح فضای امیدوار کننده ای را برای عموم مردم فراهم آورد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان بافق ضمن تبریک موفقیت های رسانه های شهرستان در گزارش اخبار  بویژه خبرگزاری جوانه ها گفت:  خبرنگاران رابطی صادق بین مردم  و مسئولین می باشند که می توانند در رشد و پیشرفت یک جامعه نقش بسزایی را ایفا نمایند.

وی در پایان کسب موفقیت های معلمان و دانش آموزان شهرستان را در مسابقات علمی و پرورشی سال تحصیلی جاری را قابل توجه عنوان و یادآور شد: با انعکاس عالی خبر در بحث خیرین  مدرسه ساز شاهد مشارکت بسیار خوب مردم در این موضوع بوده ایم و همچنان  خواستار همکاری شما در جذب مشارکت های مردمی و خیری هستیم.

علی عبداللهی خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی دربافق در این نشست با اشاره به فعالیت های دانش آموزان خبرنگار خاطر نشان کرد: شهرستان بافق دومین مرکز کشور بعد از تهران است که  فعالیت تلویزیون مجازی خود را همزمان با روز خبرنگار با حضور ایل بیگی سردبیر شبکه دوم صداو سیما آغاز کرده است.

وی در ادامه ادب و تعهد خبری را از ویژگی های بارز یک خبرنگار موفق برشمرد و افزود: ما به دنبال تقویت و پایه ریزی پرورش خبرنگاران قوی هتسیم تا بتوانند درعرصه های خبری وسیع تر استانی و کشوری مشغول باشند. 

در پایان از خبرنگاران با اهدای لوح تقدیروهدیه تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است ؛ 12 دانش آموز در خبرگزاری جوانه ها و 6 دانش آموز در خبرگزاری پانا مشغول به فعالیت می باشند.