نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از والدین دانش آموز برتر اموزشگاه شیخ محمدتقی در جلسه انجمن اولیا و مربیان

تجلیل از والدین دانش آموز برتر اموزشگاه شیخ محمدتقی در جلسه انجمن اولیا و مربیانبه گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان بافق ؛ جلسه انجمن عمومی آموزشگاه شیخ محمد تقی با حضور میرجعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان ،کارشناس انجمن اولیا و مربیان و اولیا این آموزشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه محمدعلی قاسم زاده رییس انجمن اولیا و مربیان این اموزشگاه ضمن اشاره به آسیب های اموزش دوران کرونا اظهار داشت : در سال های آموزش مجازی متاسفانه به علت حمایت های ناسالم اولیا از فرزندان در بحث انجام تکالیف و پاسخگویی به معلم دانش اموزان از درس و تعلیم به صورت واقعی دور شده اند.

وی تعلیم دروس را وظیفه ی اصلی معلم دانست و افزود : آنچه از اولیا انتظار می رود تلاش و جدیت درامر تربیت دانش اموزان است . واژه تربیت از رب گرفته شده است که هم خانواده  کلمه مربا است و  باید در این امر شیرینی و حلاوت نتیجه ظاهر شود.

عضو انجمن اولیا و مربیان در شورای اموزش و پرورش شهرستان با اشاره به جملاتی از حدیث کسا یادآور شد : همانطور که در حدیث کسا نیز بیان شده است فرزندان میوه دل و نور چشم پدر ومادر هستند.

وی ادامه داد : یک ساعت وقت گذاری برای بازی و تفریح در کنار فرزندان میتواند بهترین روش برای تربیت و ارتباط با کودکان و فرزندان باشد .

سیدجواد میرجعفری مدیر آموزش وپرورش نیز در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه خاطرنشان کرد : حضورموثر والدین  در جلسات و ارائه پیشنهاد می تواند عامل پویایی مدرسه و در نتیجه اموزش و پرورش باشد.

وی تربیت و پیگیری مسائل پرورشی  را از اصلی ترین وظایف خانواده ها عنوان و افزود : یک دانش اموز ساعت بیشتری از طول روز را در کنارخانواده خود می گذراند که این زمان در بحث تربیتی تاثیر زیادی را خواهد داشت.

میرجعفری با اشاره به نزدیک بودن ایام امتحانات اظهار داشت : امتحانات پایه نهم با توجه به بحث انتخاب رشته و ورود به دوره ی متوسطه دوم ازاهمیت زیادی برخوردار است که از خانواده ها تقاضا داریم به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند.

در پایان از والدین دانش اموز محمدرضا فتاحی دانش اموز برتر این اموزشگاه (درسی و رفتاری ) با اهدا لوح و هدیه تجلیل شد.

حضور حداکثری والدین دراین جلسه ، تقدیر از موذن و فعالین در برگزاری نماز از ویژگی های این انجمن بود.