نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری کارگاه توجیهی آموزشی طرح جابربن حیان

برگزاری کارگاه توجیهی آموزشی طرح جابربن حیان


در راستای تعمیق و کیفیت بخشی به مسائل آموزشی جلسه توجیهی آموزشی طرح جابربن حیان با حضور آموزگاران مقطع ابتدایی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛کارگاه طرح جابربن حیان با حضور "میرجعفری "مدیر آموزش و پرورش ،"قاسمی"معاون آموزشی، حسینی سبزواری" کارشناس آموزش ابتدایی و تکنولوژی آموزشی ، "سالک "مدرس طرح و کلیه ی آموزگاران مقطع ابتدایی در مجتمع فرهنگی تفریحی فرهنگیان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست "میرجعفری" مدیر آموزش و پرورش شهرستان با بیان اهمیت و ضرورت طرح جابربن حیان در پرورش دانش آموزان تمام ساحتی افزود :یکی از اهداف اصلی نظام آموزش و پرورش ،تربیت پژوهشگرانی است که روش آموزش آن ها با روش های گذشته تفاوت دارد و بایدعلاوه برانتقال مفاهیم علمی ،  مهارت های زندگی، مهارت های اجتماعی و عاطفی را نیز فرا گیرند.

وی مخاطبان اصلی این طرح را دانش آموز ، معلم و خانواده عنوان و خاطرنشان کرد : دانش آموز در ابتدای کار با توجه به علاقه مندی و توانمندی که دارند موضوعی را انتخاب و جهت اجرای مراحل توسط معلمین خود هدایت می شوند  و در این میان باید مورد حمایت خانواده قرار بگیرند .

درادامه "زهرا سالک" مدرس طرح جابربن حیان به تشریح مراحل اجرای پروژه های جابربن حیان،شیوه نامه و مراحل اجرای آن پرداخت و به سوالات آموزگاران  در رابطه با طرح جابربن حیان پاسخ داد.

لازم به ذکر است طرح جابربن حیان با هدف تقویت روحیه پژوهشگری ،پرورش خلاقیت ،تقویت همکاری و کارگروهی در دانش آموزان و ارتقاء سطح علمی در تمام مدارس ابتدایی شهرستان در حال اجرا می باشد که  در قالب یک شیوه نامه نیز به مدارس ارسال شده است.