نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری چهارمین دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز

برگزاری چهارمین دوره جشنواره خیرین مدرسه سازبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ چهارمین دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان بافق با حضور سمئولین و خیرین مدرسه ساز شهرستان در آموزشگاه قرآنی یاران حضرت مهدی عج برگزار گردید.

سید جواد میرجعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان کمک به تعلیم و تربیت را یکی از راه های رسیدن به هدف خلقت انسان یعنی رسیدن به رشد و کمال عنوان  و تصریح کرد :خیرین و انسان های نیک اندیش با کمک به توسعه و تجهیز مدارس در راستای تعالی انسان گام بر می دارند.

وی انسان سازی را رویکرد خیرین مدرسه ساز دانست و افزود :پیشرفت کشور و فتح قله های علم با کمک سخاوتمندان مدرسه یار صورت می پذیرد.

میرجعفری با بیان اینکه شهرستان بافق 74 واحد آموزشی دارد یاد آور شد : 20 درصد از مدارس شهرستان یعنی حدود 17 مدرسه تخریبی می باشند و نیاز به بازسازی و تعمیر اساسی دارند.

وی ادامه داد : 9 مدرسه در سطح شهرستان در حال ساخت می باشد که از 30درصد تا 90 درصد انجام شده که لازم است حداقل 7 آموزشگاه راه اندازی شود.

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان کمک به تعلیم و تربیت را از باقیات الصالحات معرفی و خاطر نشان کرد :  ساخت فضای آموزشی ،توسعه و تجهیز مدارس و خدمت به دانش آموزان از صداقات جاریه به حساب می آید که علاوه بر پاداش اخروی ، باعث رشد و پیشرفت کشور نیز می شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سعادت فر امام جمعه شهرستان نیز مسئولین و مردم را به کمک به مجموعه آموزشی و پرورشی شهرستان فراخواند و افزود : سرمایه گذاری برای رشد و تربیت سرمایه های انسانی کشور می تواند بهترین راهبرد پیشرفت اهداف نظام جمهوری اسلامی باشد.

دکلمه خوانی ، اجرای سرود و تجلیل از خیرین از جمله برنامه های این مراسم بود.