نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری ویژه برنامه آموزشگاه استثنای امید به مناسبت هفته جهانی معلولین

برگزاری ویژه برنامه آموزشگاه استثنای امید به مناسبت هفته جهانی معلولینبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ؛ ویژه برنامه ی آغاز هفته معلولین  با حضور پایدار مدیر اداره  آموزش و پرورش استثنایی استان یزد و کارشناسان این اداره ، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان و برخی از مسئولین شهرستان در آموزشگاه استثنایی امید برگزار گردید.

پایدار مدیر اداره آموزش و پرورش استثنایی استان یزدضمن برشمردن نقاط قوت دانش آموزان استثنایی در کسب موفقیت ها ی کشوری و المپیک تصریح کرد : کودکان با نیاژهای ویژه دارای استعدادهای ویژه ای هستند که باید با شناسایی آن به پرورش این استعداد ها کمک کرد.

وی مدارس استثنایی استان یزد را سرآمد مدارس استثنایی کشور دانست و افزود : تحصیل و آموزش دانش آموزان دارای معلولیت ذهنی و یا جسمی با همکاری های خوب سازمان بهزیستی ، آموزش و پرورش وسایر ادارات در استان یزد از مسایل و مشکلات بسایر کمی نسبت به سایر استان ها برخوردار است .

پایدار ساخت مدرسه ای همسو با ساختار و شرایط دانش آموزان استثنایی را از نیازهای ویژه بافق عنوان و خاطر نشان کرد : با فراهم کردن شرایط شکوفاشدن استعدادها می توان از آسیب هایی که کودکان با نیازهای ویژه را تهدید می کند جلوگیری نمود.

قرائت قرآن به صورت گرووهی ، اجرای گروه سرود ، دکلمه خوانی و اهدا لوح تقدیر به آموزگاران آموزشگاه  از دیگر برنامه های این مراسم بود .

بازدیداز مرکز اختلالات یادگیری بینش از دیگر بازدید های مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان یزد بود. .