نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری همایش گیاهان دارویی

برگزاری همایش گیاهان دارویی به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ، با حضور دکتر مفتاحی زاده همایش گیاهان دارویی با همکاری آموزشگاه شاهد نور در سالن همایش های آهنشهر برگزار گردید.

"رنجبر" مدیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از برگزارکنندگان همایش گفت : گرایش عمومی اولیا به طب سنتی مثبت می باشد ، البته معرفی صحیح طب سنتی نیاز به گفتگو و بررسی های  علمی دارد و برای جلوگیری از مخدوش شدن چهره طب سنتی و تمایز آن از  گونه هایی که زیربنای علمی ندارند ، به کارهای پژوهشی و علمی نیاز  داریم تا آگاهی عمومی نسبت به این نوع طب افزایش یابد .

 دکتر مفتاحی زاده در حوزه طب سنتی مطالبی در باره طبایع انسان ، انواع مزاج ها و ویژگی های طبیعی فصل ها توضیحاتی داد . وی افزود : مزاج انسان ها بر اساس سن و بر اساس فصول ، تغییر می کند و باید اولیا این موضوع را در حفظ سلامتی جسم و روان فرزندخود مورد توجه قرار دهند .وی همچنین در مورد تغذیه سالم ، کیفیت خواب و نوع پوشش  دانش آموزان نکاتی را بیان نمود و افزایش شادی و آرامش روح و روان ، خواب کافی و تغذیه صحیح را عامل مؤثری در بهبود کیفیت روحی دانش آموزان و سبک زندگی  اسلامی برشمرد .