نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مراسم یاد بود مرحوم ” محمد حسین ایرانمش ” خیر مدرسه ساز و مدرسه یار

برگزاری مراسم یاد بود مرحوم ” محمد حسین ایرانمش ” خیر مدرسه ساز و مدرسه یارمراسم یاد بود مرحوم " محمد حسین ایرانمش " خیر مدرسه ساز و مدرسه یار ، از سوی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان در محل موسسه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش؛ مراسم یاد بود مرحوم " محمد حسین ایرانمش " خیر مدرسه ساز و مدرسه یار ، با حضور امام جمعه بافق ، سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ، مدیرآموزش و پرورش ، فرهنگیان و جمعی دیگر از مسئولان در محل موسسه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم " قاسم زاده " مدیر آموزش و پرورش ضمن خیرمقدم به حضار ، یاد و خاطره خیر مدرسه ساز و مدرسه یار مرحوم ایرانمش را گرامی داشت.

در ادامه امام جمعه بافق با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم ایرانمش ، بر فرهنگسازی در ساخت مدارس تاکید کرد و گفت: موضوع مدرسه‌سازی از آنجا که با آموختن علم و دانش همراه است از امور خیریه‌ای است که در اسلام نسبت به آن توصیه فراوانی شده است.

وی افزود: همان‌طور که در قرآن توصیه شده که در کار خیر از یکدیگر  سبقت بگیرید ، وظیفه دینی ، اخلاقی و انسانی ما است که در امور خیر به ویژه ساخت مدارس پیشقدم شویم و گام‌های موثری برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در زمینه مدرسه‌سازی ، نوسازی و مرمت مدارس گام‌های جدی و موثری برداشته شده است که در این امر مهم تلاش خیرین مدرسه‌ساز قابل تقدیر است ، تصریح کرد: دولت هم باید پا به پای این خیرین که از جان و مال خود سرمایه می‌‌گذارند جلو بیاید و از این افراد خیر حمایت کند تا آنان در این مسیر متعالی دلگرم شوند و اقدامات خود را گسترش دهند.

امام جمعه بافق مدرسه‌سازی را به معنای انسان‌سازی بیان کرد و گفت:  با آموزش رشد اجتماعی اتفاق می‌افتد. سوادآموزی و افزایش تحصیلات باعث می‌شود جامعه از آسیب‌های متعدد محفوظ نگه بماند.

همچنین در این مراسم دل نوشته ای توسط دانش آموز دبیرستان نمونه حضرت معصومه (س) ، به یاد مرحوم ایرانمنش ملقب یه " حسین بابا " خوانده شد.

enlightenedآفتاب بافق