نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مراسم نمادین سفیران سلامت دانش‌آموزی

برگزاری مراسم نمادین سفیران سلامت دانش‌آموزیبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ مراسم نمادین سفیران سلامت دانش‌آموزی به همراه نواختن " زنگ سلامت " با حضور " دکتر دانشی " رییس و"دکتر کوهگرد " معاونت فنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، کارشناسان اداره آموزش و پرورش و برخی از مسئولین در آموزشگاه خیری حسین جان ابراهیمی برگزار شد.

در این مراسم دکتر دانشی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق در خصوص اهداف برنامه سفیر سلامت توضیحاتی را ارائه کرده و اظهار داشت:سفیران سلامت یکی از تشکل های دانش آموزی است که در مدارس با عضویت دانش آموزان با هدف انتقال آموزه‌های بهداشتی به همسالان و خانواده‌ها شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه سفیران سلامت به دانش آموزان داوطلب و علاقمند به فعالیت گروهی در حیطه‌های مختلف سلامت گفته می‌شود، تصریح کرد: اجرای برنامه سفیران سلامت از راهکارهای مهم و موثر در ارتقای سلامت دانش آموزان بوده واین سفیران به عنوان راه انتقال پیام‌ها و آموزشها به خانواده و دوستان هستند.

دانشی افزود: سفیران سلامت باید دردوره های  آموزشی که توسط مربیان بهداشت مدارس برگزار می‌شود شرکت کرده و به سایر دانش آموزان و هم سن و سال‌های خود در محیط مدرسه و خارج از آن مطالب را منتقل می‌کنند.

وی ضمن اشاره به اهمیت نتایج این برنامه ابراز داشت : مشارکت سفیران سلامت دانش آموزی در اجرای  برنامه های بهداشتی مدارس بسیار مهم است و این دانش آموزان ، می توانند همکلاسی ها و خانواده ی خود را از خطرات ناشی از تغذیه نامناسب آگاهی بخشند.

 

گفتنی است در پایان "زنگ سلامت " توسط دکتر دانشی و دکتر کوهگرد نواخته شد .همچنین  قرائت سوگند نامه سفیر دانش آموزی ، کارت سفیران سلامت و اهدا ابلاغیه به دانش آموزان سفیر،برگزاری جشنواره غذای سالم از دیگر برنامه های این مراسم بود.