نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مراسم سپاس معلم

برگزاری مراسم سپاس معلمبه  گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق؛  مراسم سپاس معلم به مناسبت پاسداشت مقام والای معلمان حضور مسئولین شهرستان بافق به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه رضوان و با همکاری دبیرستان نمونه فردوس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد رضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن تبریک هفته ی معلم افزود :  این مراسم به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت پخش زنده در شبکه آموزشی دانش آموزان در کانال فرهنگیان شهرستان بافق پخش میشود.
وی در رابطه با نحوه انتخاب معلم شاخص در یال تحصیلی جاری افزود :  انتخاب معلم شاخص در سال تحصیلی جاری با توجه به ملاک های وزارت آموزش و پرورش و با ارزیابی کارشناسان شهرستان در سامانه ال تی ام اس صورت گرفت که ۱۴ معلم در شهرستان منتخب و یک معلم نیز به مرحله کشوری راه پیدا کرد.
حجت الاسلام سعادت فر امام جمعه شهرستان بافق نیز در این مراسم با اشاره به سخن حضرت علی علیه السلام "هر کس مرا یک کلمه بیاموزد مرا تا همیشه بنده خود قرار داده است "عنوان کرد : یکی از برداشت‌هایی که از این سخن گوهر بار می‌توان کرد این است که علاوه بر سپاس گزاری از معلم و اجر معنوی معلم امام علی علیه السلام حتی  بالاترین ارزش های مالی خود را یعنی همان حریت و آزادی را در برابر تعلیم به معلم می دهد. 
وی با بیان اینکه بیشترین امکانات مالی جامعه باید در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار بگیرد افزود :  تمام ارکان جامعه باید در خدمت نظام تعلیم و تربیت قرار بگیرد نه اینکه برای نظام تعلیم و تربیت تعیین تکلیف کند.
حجت الاسلام سعادت فر با بیان اینکه امیدواریم علاوه بر ارتقاء جایگاه معنوی معلمین به جایگاه مادی آن ها توجه شود  افزود:  متاسفانه مدیریت های جامعه گاه غیر تخصصی و علمی است و مشاهده می شود یک پژوهشگر و صاحب نظر برای اثبات و پیشبرد نظریه خود نیاز به امضای مدیری دارد که هیچ تخصصی در آن زمینه ندارد.
نماینده ولی فقیه در شهرستان بافق ادامه داد : معلمی یعنی مهندسی تعلیم و تربیت و کشف استعدادهای دانش آموزان و هدایت آن ها به سمت کمال و سعادت.
وی ادامه داد: معلم باید دل دانش آموز را تطهیر و آن وقت به خدا وصل کند . اگر علم همراه با تکامل معنوی نباشد ظلمت می شود  و اگر  همراه باشد نور می شود  که روشن کننده مسیر  سعادت است.
حجت الاسلام سعادت فر با تقدیر از زحمات معلمان با بیان اینکه ما در یک پیچ تاریخی یعنی زمینه‌سازی برای صبح ظهور قرار داریم ، اظهار داشت: معلم  باید تربیت و زندگی خود و دانش آموز را به افق صبح ظهور تنظیم نماید و آن زمان فضای تعلیم و تربیت و شغل نورانی و همراه با لذت خواهد بود.
در ادامه معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان بافق نیز با بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود  عنوان کرد: شغل معلمی همیشه همراه با سختی های زیادی بوده است و امروز با آموزش مجازی خانواده ها متوجه این سختی ها و تلاش های معلمین شده اند.
اجرای سرود معلم و تجلیل از معلمان شاخص سال تحصیلی جاری از دیگر برنامه های این مراسم بود.