نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مانور پدافند غیرعامل در آموزشگاه فارابی

برگزاری مانور پدافند غیرعامل در آموزشگاه فارابیبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ مانور پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان با هدف آمادگی در برابر خطرهای گوناگون طبیعی و غیر طبیعی ، کاهش تلفات و خسارات ، در آموزشگاه فارابی برگزار گردید .

" ملک زاده " رئیس اورژانس بافق گفت : هدف از برگزاری مانور پدافند غیرعامل را اجرای عملکرد صحیح و مطلوب ارگان ها و یگان های امدادی از جمله : اورژانس ، آتش نشانی ، هلال احمر ، نیروهای نظامی و انتظامی ، نیروهای بسیج و ارائه آموزش های لازم در زمان وقوع حادثه می باشد .

" طالعی " معاون فرماندار در جمع دانش آموزان با بیان اینکه پدافند غیرعامل ماهیتی پیشگیرانه و بازدارنده دارد ، گفت : منظور از پدافند غیرعامل ، تمامی اقدام های غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری ، تداوم فعالیت های ضروری ، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تحدیدهای طبیعی و غیرطبیعی درونی و بیرونی است .

لازم به ذکر است ، در این مانور نحوه پناهگیری صحیح ، نحوه خروج از کلاس ها و ساختمان ، نحوه حمل مصدوم و ... به دانش آموزان آموزش داده شد .