نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری " صبحگاه سلامت " در آموزشگاه های 17 شهریور و غیرانتفاعی طوبی

برگزاری " صبحگاه سلامت " در آموزشگاه های 17 شهریور و غیرانتفاعی طوبی


به مناسبت هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ به مناسبت هفته سلامت ، مراسم صبحگاه سلامت با حضور جمعی از مسئولین شهرستان در آموزشگاه های 17 شهریور و غیرانتفاعی طوبی برگزار گردید .

" قاسم زاده " مدیر آموزش و پرورش ، ضمن تشکر از تلاشگران عرصه سلامت و مسئولان بهداشت و درمان در حوزه های متعدد،دانش آموزان را سفیران سلامت دانست و افزود: دانش آموزان با انتقال پیام سلامت در مدرسه،خانواده و جامعه می توانند در این زمینه نقش موثری را ایفاء کنند.

وی استفاده از غذای سالم را جزء برنامه هایی دانست که باید برای دانش آموزان قرار داد تا از این طریق بیماری های قلبی و عروقی را کاهش داد و سلامت خانواده ها و جامعه را تضمین کرد.

در ادامه " دانشی " مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق با بیان اینکه اگر بخواهیم جامعه سلامتی داشته باشیم باید به این مراقبت ها اهمیت دهیم ، افزود: بحث واکسیناسیون،مراقبت های دوران بارداری بانوان،مراقبت های کودکان،بیماری های قند و فشار خون ،تغذیه سالم و دوری از دخانیات از نکاتی است که باید رعایت کرد.

وی بهداشت را مقدم بر درمان دانست و بیان کرد: اگر برای بهداشت وقت بگذاریم و هزینه کنیم، می توانیم در بحث درمان صرفه جویی کرد و دیگر نیاز به مراقبت های ویژه در بیمارستان ها نخواهد بود.

اجرای سرود ، دکلمه ، حلقه زنی ، حرکات رزمی و … توسط دانش آموزان مدارس 17 شهریور و غیرانتفاعی طوبی و تقدیر از فعالان عرصه سلامت در مدارس شهرستان در سال 97 از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان از نمایشگاه های نقاشی با موضوع سلامت و غذاهای سنتی و سالم بازدید بعمل آمد.

enlightenedآفتاب بافق