نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری سومین نشست هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم

برگزاری سومین نشست هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم


سومین نشست هدایت تحصیلی دانش آموزان ورودی پایه دهم با حضور اعضای این کمیته تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستا بافق ؛ سومین جلسه کمیته هدایت تحصیلی پایه دهم با حضور اعضای کمیته با محوریت زمان بندی و نحوه ی حضور دانش آموزان در دفتر مدیر آموزش و پرورش برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت هدایت تحصیلی در سرنوشت شغلی و تحصیلی دانش آموزان گفت: هدایت دانش آموزان به سمت انتخاب رشته ی مناسب و خوب  امری بسیار جدی است که باید به صورت واقعی صورت بگیرد؛ بنابراین باید علاوه بر معدل و نمرات دانش آموزان به علاقه و رغبت آن ها نیز توجه ویژه ای داشت.

وی افزود: بهترین راه حل در زمینه ی مشاوره ی خوب  میتواند مرحله ای  بودن این فرآیند باشد تا دانش آموزان بتوانند در نهایت تصمیم مناسبی در این زمینه داشته باشند.

در ابتدای جلسه میرجعفری معاون پرورشی  ضمن اشاره به دستور العمل  هدایت تحصیلی ، راه حل هایی در رابطه با انجام مراحل هدایت تحصیلی با توجه به شرایط کنونی جامعه از لحاظ شیوع بیماری  کرونا  و مجازی بودن آموزش در نیمه سال تحصیلی ارائه داد.

اعضای کمیته هدایت تحصیلی نیز در رابطه با موضوعات اصلی این نشست به بحث و تبادل نظر پرداختند. چگونگی نحوه ی حضور و برنامه زمان بندی دانش آموزان در فرآیند هدایت تحصیلی ، دعوت از سخنران و مشاوران مدارس جهت تکمیل فرآیند هدایت تحصیلی  و صحبت با اولیا و دانش آموزان  از جمله مصوبات مهم این نشست بود.