نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دویست و شانزدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان

برگزاری دویست و شانزدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دویست و شانزدهمین جلسه شورای اموزش و پرورش  با حضور امام جمعه ، فرماندار , کارشناس سازمان نوسازی مدارس استان یزد و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات مدیریت اموزش و پرورش برگزار شد .
"حجت الاسلام سعادت فر" امام جمعه شهرستان نیزاهمیت توجه به مجموعه آموزش و پرورش هر شهرستان را بالا خواند و افزود : یکی از راهکارهایی که در رابطه با بحث تامین نیروی آموزشی می توان ارائه داد ؛ سیاست تشویقی است تا حتی نیروهای غیربومی را نیز به سمت خدمت در شهرستان جذب نماید.
وی ادامه داد : با تمدید قرارداد یک ساله نیروهای شرکتی نیز می توان گوشه ای از این کسری نیرو را جبران کرد. 
سعادت فر با اشاره به نقش موثر کمک های مردمی و مشارکتی در عمران و آبادانی اظهار داشت : با اجرای برنامه گلریزان با محوریت تامین اعتبار جهت ساخت وتجهیز مدارس بسیاری ازمشکلات این حوزه از آموزش و پرورش حل خواهد شد .
"دهقان " سرپرست فرمانداری و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان نیز ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت : تا تعیین تکلیف مصوبات قبلی دیگر مصوبه ای جدید در شورای آموزش و پرورش نخواهیم داشت .
وی ادامه داد : من به عنوان نماینده عالی دولت آمده ام تا کار کنم.
دهقان افزود : اجرایی نشدن مصوبات قبل شورای آموزش و پرورش شهرستان باید رسیدگی شود.
 ابتدای جلسه  "میر جعفری" مدیر آموزش و پرورش ضمن خیر مقدم و تبریک حلول ماه مبارک رمضان به شرح وضعیت نیروی انسانی مجموعه آموزش و پرورش پرداخت و افزود : تا به حال به تمام مقامات و مسئولین مربوطه گزارش وضعیت نیروی انسانی و بحران سال  تحصیلی پیش رو را شفاف ارائه داده ایم اما اقدام مثبتی که بتواند حداقل 50 درصد از بحران این مسئله را کاهش دهد صورت نگرفته است .
وی ادامه داد : این وضعیت به یک باره  از فروردین 1401 پیش نیامده است و در سال های گذشته نیاز به برنامه ریزی و پیگیری بیشتری داشته است .
در ادامه میرجعفری به بیان وضعیت فضای آموزشی پرداخت و افزود : استان به تعهدات خود در رابطه با وضعیت اتمام پروژه های نیمه تمام عمل کرده است و شهرستان برای انجام تعهدات خود باید تلاش بیشتری داشته باشد.
"اصغر کرمی " معاونت پشتیبانی و توسعه مالی گزارشی از وضعیت پروژه های نیمه تمام و اولویت بندی فضاهای آموزشی ارائه داد.
"محمدرنجبر" رئیس شورای شهرستان نیز یکی از دلایل عدم استقبال از شغل معلمی را انگیزه کم دانست و اظهار داشت : مقایسه حقوق معلم با سایر منابع درآمدی شهرستان از جمله نیرو های شرکت سنگ آهن باعث ایجاد کاهش انگیزه ورغبت شده است .
وی برنامه ریزی جهت پرداخت عوارض دو درصد به سمت آموزش و پرورش را ضروری عنوان و خاطر نشان کرد : مهمتر از همه پیگیری حقوق دولتی معادن است که تا کنون پرداخت نشده است واگر این مبلغ به آموزش و پروش داده شود بسیاری از مشکلات حل می شود.
"احمد زکی زاده " نماینده اولیا و مربیان شهرستان در شورا اهمیت و اولویت سرمایه گذاری در آموزش و پرورش را از چیدمان شهری بالاتر دانست و اظهار داشت :  مشکلات آموزش و پرورش جدی است و با مرور زمان و بی توجهی به فرهنگ، این مشکلات بیشتر شده است.
"رنجبر" رئیس شورای شهر بافق نیز با بیان اینکه متاسفانه هنوز مسئولان استان کمبود معلم و مشکلات آموزش و پرش بافق را تایید نکردند، افزود : باید  نشستی مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش استان، استاندار و مسئولان بافق جهت حل مشکلات مجموعه آموزش و پرورش شهرستان برگزار شود.
"نصرت جمالی " نماینده مدیران متوسطه اول نیز با اشاره به مشکلات موجود در مدارس افزود : بازسازی و آسفالت مدارس ، کمبود تجهیزات آزمایشگاه و کارگاه‌ها ،کمبود و گرانی کاغذ از جمله مشکلات مدارس شهرستان می باشد.
گرفتن مجوز شورای آموزش و پرورش توسط ادارات و ارگان ها برای اجرای هرگونه برنامه در مدارس از جمله دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود.