نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دویست و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق

برگزاری دویست و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق


امام جمعه بافق وظیفه شورای آموزش و پرورش را رشد و تعالی مجموعه بزرگ آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: باید آیین نامه ای برای رشد و پویایی نظام تعلیم و تربیت در حوزه آموزش،پرورش و پژوهش تنظیم شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ دویست وسومین جلسه شورای آموزش و پرورش ظهر امروز با حضور امام جمعه،فرماندار،رئیس شورای اسلامی شهر،شهردار،بخشدار،رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،مدیر آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش بافق برگزار شد.

قاسمزاده مدیر آموزش و پرورش در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از حضور فعال حجت الاسلام و المسلیمن سلیمانی امام جمعه سابق بافق در جلسات شورای آموزش و پرورش و تلاش های ارزنده وی ، گزارشی از فعالیت های انجام شده آموزش و پرورش در حوزه های مختلف ارائه کرد.

وی در خصوص وضعیت نهضت سواد آموزی درصد باسوادی شهرستان را 98.8 دهم دردصد اعلام کرد و گفت: در سال جاری 52 نفر را تحت پوشش قرار دادیم و امیدواریم این نرخ به صفر درصد برسد.
وی یکی از برنامه هایی که با همکاری مرکز بهداشت انجام می گیرد را طرح کوچ عنوان کرد و افزود: این طرح به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و جلوگیری از بیماری چاقی و اضافه وزن اجرا شده است تا دانش آموزانی که قد یا وزن آنان مشکل دارد به مرکز بهداشت معرفی و برنامه تغذیه ای به آنان داده می شود.
قاسم زاده با اشاره به فعالیت آموزشگاه های قرآنی شهرستان،در خصوص فعالیت آنان توضیح داد: 2 مدرسه قرآنی شهید اکرمی و یاران حضرت مهدی (عج) در بخش دولتی فعال هستند و برنامه این مدارس بر اساس ابلاغی که از حوزه معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش و به تبعیت از آن اداره کل آموزش و پرورش در حوزه ستادی انجام می گیرد.
وی ادامه داد: در بخش غیردولتی برنامه ای در نظر گرفته شده تا یک آموزشگاه قرآنی نیز در این بخش وجود داشته باشد و فعالیت هایی را برای آن مدنظر قرار داده اند تا کمک به تربیت دانش آموزان قرآنی کند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه یک آموزشگاه قرآنی در بخش دولتی برای امسال پیش بینی کرده ایم که با تصویب در این جلسه ایجاد شود،افزود: آموزشگاه شهید چمران را برای این امر مدنظر قرار دادیم تا به عنوان مدرسه قرآنی به استان معرفی شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بازسازی موزه فرهنگ و هنر شهرستان،گفت: به همت شرکت سنگ آهن و فرمانداری بافق ساختمانی تحت عنوان موزه فرهنگ و هنر بازسازی شد که در حال تجهیز است و در صورت امکان در دهه فجر افتتاح خواهد شد.
قاسم زاده در ادامه ساخت مدارس شهرستان در خصوص امضاء تفاهم نامه ساخت آموزشگاه 12 کلاسه توسط یکی از شرکت های اقماری سنگ آهن مرکزی به نام فروز آرمه بیان کرد: تفاهم نامه به استان ارسال شده است و به محض تصویب در کمیته عمران کار شروع خواهد شد.
وی همچنین پیرامون پروژه مرحوم شایقی که در وسعت 5 هزار متر مربع و در زمینی به وسعت 24 هزار متر مربع احداث می شود،گفت: اسکلت بندی این ساختمان انجام شده و نقشه ها نیز در حال تهیه است و براساس قول پیمانکار تا پایان سال آینده بخشی از آن به بهره برداری خواهد رسید تا جایگزین کانون فرهنگی و تربیتی شهرستان خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ادامه داد: همچنین آموزشگاه آینده سازان چغارت در مسکن مهر و آموزشگاه 6 کلاسه در شهرک امام حسین (ع) نیز در حال تکمیل است.
وی در پایان سخنان خود گزارشی کوتاه از همکاری های شرکت سنگ آهن مرکزی در پروژه های عمرانی ارائه کرد.
سپس امام جمعه بافق وظیفه شورای آموزش و پرورش را رشد و تعالی مجموعه بزرگ آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: از سویی حوزه های مختلف پرورشی،آموزشی و به ویژه پژوهشی باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
وی با اشاره به افزایش تعداد رتبه های دو رقمی و سه رقمی کنکور سراسری در شهرستان نسبت به سالهای گذشته،بیان کرد: باید آیین نامه ای برای رشد و پویایی نظام تعلیم و تربیت در حوزه آموزش،پرورش و پژوهش تنظیم شود و یکی از بندهای آن تقدیر از کادر آموزشی آموزشگاهی باشد که تعداد قبول شدگان در کنکور سراسری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
سپس فرماندار بافق وظیفه شورای آموزش و پرورش را تولید منابع انسانی برای شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت: همه شرکت های صنعتی،معدنی و تولیدی نیازمند مجموعه آموزش و پرورش هستند تا منابع انسانی خوب در اختیار آنان قرار دهد،زیرساخت همه پیامدهای شرکت ها منابع انسانی است.
وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در بحث منابع و مصارف در حوزه آموزش و پرورش شهرستان وجود ندارد،افزود:  الویت ها و نحوه هزینه کرد با تصمیم شورای آموزش و پرورش انجام می گیرد. رویکرد شهرستان در حوزه های اقتصادی مثبت است و همه مجموعه ها باید در این زمینه کمک کنند تا وضعیت شهرستان بافق بهتر از این باشد و در استان و کشور رتبه برتر را کسب کند.
منبع : آفتاب بافق