نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دویست و دوازدهمین شورای آموزش و پرورش شهرستان

برگزاری دویست و دوازدهمین شورای آموزش و پرورش شهرستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛  دویست و دوازدهمین شورای آموزش و پرورش شهرستان به صورت ویژه و با حضور اعضای این شورادر سالن اجتماعات شیخ محمدتقی فرمانداری با محوریت بررسی وضعیت موجود آموزشگاه 22 بهمن برگزار گردید.

در ابتدای جلسه میرجعفری مدیر آموزش و پرورش ضمن تشریح وضعیت گذشته آموزشگاه 22 بهمن یادآور شد : آموزشگاه 22 بهمن یکی از اولین مدارس ساخته شده شهرستان می باشد که متاسفانه در هفته ی اخیر به دلیل مشکلات بوجود آمده نمیتواند درسال تحصیلی جاری پذیرای حضور دانش آموزان باشد .

وی با بیان راه حل های داده شده جهت انتقال دانش آموزان به مدارس نزدیک به این مدرسه افزود : چندین پیشنهاد در رابطه با جابجایی دانش آموزان مطرح شد که مورد بررسی قرار گرفت .همچنین با حضور در جمع اولیا این اموزشگاه ماجرا و وضعیت موجود شرح داده شد.

در ادامه قاسمی معاون آموزشی اداره اموزش و پرورش شهرستان به بررسی آسیب ها و معضلات ادغام  دبستان با دوره متوسطه پرداخت و خاطرنشان کرد : برای حل مشکل بوجود آمده باید کار کارشناسی شده ای صورت بگیرد به طوری که با انجام آن شاهد معضلات دیگری نباشیم .

وی ادامه داد : ادغام این دبستان با متوسطه دور دوم با توجه به اختلاف زنگ های تفریح و کلاسی ،اختلاف سن این دو گروه آموزشی و تفاوت های اخلاقی و رفتاری این دو گروه سنی، حساس بودن وضعیت تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم و تخریب برخی از فضاهای آموزشی از جمله دلایل مخالفت کارشناسان با این اتفاق می باشد.

محمدعلی صمیمی فرماندار شهرستان در پایان با اشاره به  شکیل شورا با محوریت بررسی اوضاع فضای اموزشی اموزشگاه 22 بهمن افزود : تشکیل جلسه شورابه این دلیل است که بتواینم نظرات و دیدگاه های همه ی افراد را بشنویم و با اعلام یک نظر واحد و کارشناسی شده این معضل را به پایان برسانیم.

صمیمی اولویت احداث مدارس جدید را ساخت دو آموزشگاه  6 کلاسه درهمان منطقه عنوان و تصریح کرد : یکی از شرکت های معدنی اعلام آمادگی ساخت آموزشگاه 12 کلاسه را نموده است که با صحبت قرارشده است دو آموزشگاه 6 کلاسه را در دستور کار خود در امر مسئولیت های اجتماعی قرار دهد.

نماینده مدیران در هر سه مقطع تحصیلی و نماینده اولیا و مربیان شهرستان نیز توضیحاتی در این رابطه ارائه دادند.

ساخت دو آموزشگاه 6 کلاسه در محدوده ی خیابان شیخ محمدتقی و  برگزاری جلسه با انجمن اولیا و مربیان مدارس هفتم تیر و 22 بهمن از مصوبات این جلسه بود .