نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه ی توجیهی بازگشایی مدارس( پروژه ی مهر)

برگزاری جلسه ی توجیهی بازگشایی مدارس( پروژه ی مهر)به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ جلسه توجیهی بازگشایی مدارس با حضور مدیر آموزش و پرورش و معاونین اداره با مدیران مدارس شهرستا ن در روز های یکشنبه و دوشنبه برگزار شد.

محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان در ابتدا با خوش آمدگویی و خیر مقدم به حاضرین از تلاش ها و فعالیت های معلمین و مدیران در برنامه شاد قدردانی کرد و گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در کشور، نگرش همگان نسبت به فضای مجازی تغییر کرد و فعالیت های آموزشی مجازی در قالب برنامه شاد در اختیار دانش آموزان قرار گرفت تا شعار آموزش هیچ گاه تعطیل نمی شود نیز تحقق یابد.

وی با بیان اینکه در شهرستان هنوز درگیر این بیماری هستیم اظهار داشت : هم اکنون شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد و باید طبق بخشنامه نحوه ی بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو که توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است عمل نمود.

قاسم زاده بافقی به تبیین چند مصداق از پروتکل های بهداشتی پرداخت و گفت: ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس های درس از جمله اقدامات در نظر گرفته شده محسوب می شود به عنوان مثال در کلاس های پرجمعیت، دانش آموزان در دو نوبت مختلف در در کلاس های درس حاضر می شوند همچنین ضد عفونی کردن محیط مدارس و تجهیز مدارس به شوینده ها از دیگر اقدامات مورد توجه است.

وی با یادآوری مجازی بودن نیمه ی دوم سال تحصیلی گذشته عنوان کرد:حضور در برنامه مجازی سال قبل تجربه ی بسیار خوبی برای معلمان بود.البته باید این را در نظر بگیریم که بخشی از مطالب سال گذشته به نحو مطلوب به دانش آموز منتقل نشده است پس مدیر یا معلم مربوط به هر درس باید در آغاز سال تحصیلی از میزان یادگیری دانش آموز ارزیابی به عمل آورد تا بتواند فعالیت های خود را به نحو احسن پیش ببرد.

ایشان با اشاره به تکریم ارباب رجوع در منشور اخلاق ادارات تاکید کرد : با رفتار صحیح و برخورد مناسب با اولیا می توان علاوه بر آرامش بخشیدن به ارباب رجوع خواسته ی قانونی خود را نیز مطرح و عملی نمود.

مدیر آموزش و پرورش همچنین تولید محتوا توسط خود معلمان ، ممنوع بودن هرگونه تبلیغ بدون هماهنگی با اداره ، هماهنگی با اداره جهت رسانه ای نمودن یک فعالیت ، اجباری نکردن تهیه فرم جدید دانش آموزان ، نحوه ی بیان و رفتار مناسب با اولیا هنگام پاسخگویی  را از جمله مباحث صحبت های خود در این نشست قرار داد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان در ادامه پای صحبت مدیران نشست و با پاسخگویی به سوالات و ابهامات ایشان، ابراز امیدواری کرد: به یاری خدا و با رعایت دستورالعمل های ابلاغی از وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش  اهداف آموزشی به خوبی پیگیری شوند.

کاظم یاوری دبیر پروژه مهر در این جلسه پروژه مهر را نماد مدیریت دانست و گفت: پروژه مهر یعنی اصولی همچون برنامه ریزی، سازماندهی ، ارزیابی و راهبردی را در برنامه ها داشته باشیم.

وی پروژه مهر را مظهر بهره وری عنوان و خاطر نشان کرد: آنچه در پروژه مهر انجام می گیرد ، اقدامات موثر و سازمان دهنده ای است که جهت آماده سازی مدارس صورت می گیرد.

در پایان نیز هر یک از معاونین نکات مربوط به شروع سال تحصیلی جدید را به مدیران مدارس یادآور شدند.