نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بافق

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بافقبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ، جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی با حضور حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه ، زاده رحمانی فرماندار ، امین الرعایا معاون سوادآموزی اداره کل ، رنجبر مدیر آموزش و پرورش بافق و اعضای شورای سوادآموزی شهرستان در محل خانه معلم برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه حجتالاسلام سلیمانی امام جمعه بافق اظهار داشت: جامعه ما اگر از نظر فرهنگی رشد کند هیچ مشکلی نداریم. خوشبختانه یک تحول عمیقی در کشور ما رخ داده و امروزدر دورترین نقاط این کشور دانشگاههایی تأسیس شده که در خدمت ارتقا علمی و فرهنگی جامعه است.

امین الرعایا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: حضرت امام خمینی (ره) در روز نامگذاری نهضت سوادآموزی فرمود: مهم تر از مسکن و بهداشت مردم بحث آموزش است. مقام معظم رهبری نیز فرمودند: سوادآموزی غیر از اینکه خدمت به خلق است یک ابزار حتمی برای ماندگاری انقلاب است.

وی درادامه افزود: خوشبختانه در شهرستان بافق شاخص سواد در گروه سنی 6 سال به بالا رتبه اول استان را دارد همچنین گروه سنی49 سال که گروه هدف و تأثیرگذار در جامعه است نیز با درصد 97.8 رتبه اول را کسب کرده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد تصریح کرد: خوشبختانه بافق جزء سه شهرستانی است که 100 درصد اولیاء دانش آموزان مدارس آن  باسواد هستند.

زاده رحمانی فرماندار بافق نیز گفت: در بحث سوآد اموزی خوشبختانه در سرشماری سال 1395 رتبه اول استان یزد را داریم.

هم چنین لوح تقدیری از طرف رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور  به امام جمعه  به پاس تلاش ایشان  در مسیر سواد آموزی اهدا گردید .

شایان ذکر است  طی حکمی از طرف نماینده ولی فقیه در یزد، امام جمعه بافق به عنوان رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در بافق و علی اصغر رنجبر به عنوان نائب رئیس این کمیته معرفی شدند.