نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه توجیهی طرح ملی دادرس

برگزاری جلسه توجیهی طرح ملی دادرسبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ جلسه توجیهی و برنامه ریزی اجرای طرح ملی دادرس با حضور قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش ، فتاحی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ، کارشناسان و مدیران مدارس مجری طرح دادرس در محل مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد .

در ابتدای این جلسه " قاسم زاده " ضمن بیان آمادگی این مدیریت در خصوص برگزاری برنامه های طرح ملی دادرس ، بیان داشت : با توجه به پتانسیل خوب و بالای هلال احمر در خصوص ارائه آموزش های همگانی و از آنجایی که دانش آموزان بهترین جامعه هدف برای ارائه این آموزش ها می باشند با اجرای این طرح ما می توانیم در هرخانواده یک نیروی امدادگر تربیت کنیم که در زمان وقوع حوادث بتوانند حداقل به خانواده خودشان امدادرسانی نمایند .

در ادامه " فتاحی " ضمن تشکر بابت تعامل و همکاری که آموزش و پرورش با جمعیت هلال احمر داشته است ، هدف از اجرای طرح دادرس را انتقال مهارت های امدادرسانی و کمک های اولیه به دانش آموزان و نیز تشکیل تیم های امداد دانش آموزی برای ایجاد و تقویت روحیه همکاری در آنها برای مواقع بحران بیان داشت و افزود : ارائه آموزش های اولیه می تواند زمان وقوع حادثه و امدادرسانی  به هنگام مفید باشد .

همچنین درحاشیه این جلسه از " مطهره حاج محمدی " دانش آموز بافقی که در انتخابات کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر که در شهر کرمان برگزار گردید و به عنوان عضو شورای مرکزی کانون های دانش آموزی شرق و جنوب شرق کشور انتخاب شد تجلیل بعمل آمد .

لازم به ذکر است هفتمین دوره طرح ملی دادرس ( دانش آموز آماده در روزهای سخت ) در مدارس شهید اکبریان ، مناجات ، علوم و معارف اسلامی صدرا ، رضوان ، حضرت زینب (س) و توحید اجرا خواهد شد .