نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جشن " ترنم اندیشه "

برگزاری جشن " ترنم اندیشه "


به مناسبت گرامیداشت مقام شامخ معلم و استاد مرتضی مطهری

به مناسبت پاسداشت مقام شامخ معلم و گرامیداشت استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری،مراسم جشن " ترنم اندیشه " از سوی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی و فرمانداری بافق در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ؛ همزمان با هفته معلم جشن " ترنم اندیشه " پاسداشت مقام شامخ معلم ، با حضور امام جمعه بافق، فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ،خانواده معظم شهدا و همکاران فقید فرهنگی و جمعی دیگر از مسئولان و فرهنگیان در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

" قاسم زاده " مدیرآموزش و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری (ره) و 10 شهید فرهنگی آموزش و پرورش و 66 شهید دانش آموز، به حاضرین این مراسم خیر مقدم گفت و از مساعدت های صمیمانه فرماندار بافق در تکمیل پروژه های خیری به ویژه پروژه خیری خادمیان ، احداث کلاس در دبیرستان حضرت زهرا(س) ، تکمیل سالن های ورزش و دهها طرح محوطه سازی که در مدارس انجام گرفته است و نیز شرکت سنگ آهن مرکزی بافق که در برگزاری این مراسم و بسیاری از برنامه های یار و مددکار آموزش و پرورش بوده ، تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین از محمد جواد عسکری به جهت مساعدت در کلنگ زنی و آغاز عملیات بزرگترین پروژه خیری آموزش و پرورش که در زمینی به وسعت 32 هزار متر مربع انجام گرفت و نیز خیران مدرسه ساز تشکر نمود.

" قاسم زاده " با بیان اینکه آموزش و پرورش بافق امروز با پوشش 10 هزار و 500 نفر دانش آموز و یک هزار و 400 نفر نیروی انسانی شاغل و بازنشسته یکی از پر مخاطب ترین ادارات شهرستان است،افزود: 98/5 درصد پوشش باسوادی در شهرستان بالاترین نرخی است که در استان وجود دارد.

مدیرآموزش و پرورش در ادامه به موفقیت های این مجموعه در سال گذشته به همت همکاران ، دبیران و مسئولان آموزش و پرورش اشاره کرد .

" قاسم زاده " در پایان سخنان خود با اهدای شاخه گل به دو تن از اساتید خود سید عباس صدر بافقی و  ضیاءالله ملک زاده بافقی ، ضمن پاسداشت مقام شامخ معلم با بوسیدن دستان پُر مهر آنان ، از تلاش هایشان در امر تعلیم و تعلم تقدیر و تشکر کرد.

سپس امام جمعه بافق با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره علامه مطهری، ایشان را شخصیتی مورد اعتماد حوزه و دانشگاه دانست و گفت: برای معلمان باعث افتخار است که در فضای آموزش و پرورش چهره هایی ارزشمند را تربیت و تحویل جامعه داده و می دهند.

در ادامه فرماندار بافق ضمن تبریک هفته معلم با بیان اینکه در سال گذشته 28 مدرسه شهرستان را مورد بازدید قرار دادیم،گفت: طی نشست با مدیران و مسئولان آموزشگاه  در جریان مشکلات و کمبود های آموزشگاه ها قرار گرفتیم و بحمدلله با همکاری مسئولان شهرستان توانستیم به اکثر وعده های خود جامه عمل بپوشانیم.

وی با توجه به پیش رو بودن کنکور سراسری امیدوار شد بافق در سال 98 به جایگاه خود نزدیکتر شود.

" زاده رحمانی " با تاکید بر اینکه باید علم روز را به دانش آموزان و دانشجویان منتقل کرد،اظهار داشت: این سبب جبران عقب ماندگی ها و کاستی ها و رفع تمام مشکلات جامعه می شود.

فرماندار بافق با اعلام خارج شدن مدارس از وضعیت شیفت در سال گذشته،اظهار امیدواری کرد در سال جاری با تخریب و بازسازی چند آموزشگاه پرونده ساختمان های فرسوده در آموزش و پرورش بسته شود.

منبع : آفتاب بافق enlightened