نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس شهرستان بافق

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس شهرستان بافق


آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 1400 – 99 صبح امروز با حضورجمعی از مسئولین شهرستان بافق در آموزشگاه شاهد غدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ جشن بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری بافق،مدیر آموزش و پرورش،بخشدار، فرمانده سپاه ناحیه،فرمانده نیروی انتظامی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی،مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن،رئیس اداره ورزش و جوانان،رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و جمعی دیگر از مسئولان، دانش آموزان با نواختن زنگ سال تحصیلی 1400-99 به صورت نمادین در آموزشگاه شاهد غدیر برگزار شد.

محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق ضمن خیر مقدم به مسئولان حاضر و گرامیداشت ایام محرم حسینی و تقارن آن با شروع سال تحصیلی جدید،امیدوار شد آغاز سال تحصیلی با حفظ سلامت فرزندان پیش برود.

قاسم زاده بافقی با توجه به بازگشایی مدارس ، دغدغه والدین را دغدغه خود دانست و اظهار داشت: ما نگرانی والدین را درک می کنیم و این اطمینان خاطر را می دهیم که آموزش و پرورش و آموزشگاه ها وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهند و کوتاهی در این زمینه نخواهیم کرد .

وی با بیان اینکه آموزش هیچگاه تعطیل شدنی نیست و آموزش حضوری بهترین شیوه آموزشی است،افزود: آموزش مجازی هیچگاه نمیتواند جایگزین آموزش حضوری باشد، آموزش چهره به چهره بهترین روش برای تعلیم و تربیت نسل انقلاب با حفظ سلامت آنان است.

قاسم زاده آموزش و پرورش را موظف به رفع مشکلات و مسائل آموزشگاه ها برای انجام آموزش حضوری به بهترین نحو دانست و از مسئولان و والدین خواست تا این مجموعه را حمایت کنند و تاکید کرد: نمی توان آموزشی را بدون شناخت معلمان و دانش آموزان نسبت به یکدیگر آغاز کرد، باید تعامل بین معلم و دانش آموز برقرار باشد.

 وی تعداد دانش آموزان شهرستان در سال جدید را 11 هزار و 103 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 5 هزار و 703 نفر دانش آموز دختر و 5 هزار و 692 نفر دانش آموز پسر می باشد.

مدیر آموزش و پرورش با تاکید به رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا،تصریح کرد: مدیران و کادر اجرایی آموزشگاه ها با دقت،حساسیت و سخت گیرانه موضوعات را در دستور کار خود قرار دهند و این نیازمند همراهی و همکاری والدین نیز دارد.

منبع : آفتاب بافق