نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اولین جلسه مدیر آموزش و پرورش با معلمان جدید الاستخدام

برگزاری اولین جلسه مدیر آموزش و پرورش با معلمان جدید الاستخدام


اولین جلسه آموزشی - توجیهی آموزگاران جدیدالاستخدام و سرباز معلمان شهرستان بافق در محل مجتمع آموزشی - رفاهی فرهنگیان بافق برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ اولین جلسه آموزشی - توجیهی آموزگاران جدیدالاستخدام با حضور سید جواد میرجعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان، قاسمی معاونت آموزشی ، سبزواری کارشناس آموزش ابتدایی ، نعیمی راهبر آموزشی و آموزگاران جدید الاستخدام و سرباز معلمان در سال تحصیلی جاری شهرستان بافق در محل مجتمع آموزشی - رفاهی فرهنگیان بافق برگزار گردید.

 مدیر آموزش و پرورش در این جلسه ضمن خوش آمدگویی به نیرو های جدیدالاستخدام افزود: معلم و به طور کلی قشر فرهنگی بودن افتخاری است که شامل هر انسانی نمی گردد و امروز این افتخار نصیب شما شده است تا در کنار دانش آموزان باشید و به جامعه بزرگ و مهم فرهنگی ورود پیدا کنید پس قدر تمام لحظات آن را برای رسیدن به کامل الهی بدانید.

وی ادامه داد : مجموعه آموزش و پرورش از شما انتظارات فراوانی دارد زیراکه شما امروز موثرترین نقش در تربیت یک انسان در جامعه را دارید چه بسا که دانش آموزی حرف و سخن پدر و مادر خود را چه در بحق تعلیم و چه در بحث آموزش قبول نداشته باشد و محور الگوبرداری او شما باشید.

سیدجواد میرجعفری با تاکید بر اخلاق و منش معلمی، خاطر نشان کرد: برای داشتن یک تاثیر گذاری موفق باید به گونه ای برخورد کنید که ضمن حفظ شان و منزلت معلمی، دانش آموزان نیز شما را دوست داشته باشند.

ایشان صبوری و سعه صدر را از ویژگی های یک معلم موفق دانست و تصریح کرد : یک معلم موفق باید در ارتباط با همکاران ، دانش آموزان و والدین ضمن داشتن سعه ی صدر روحیه انتقادپذیری و شنیدن پیشنهادات را داشته باشد.

میرجعفری آغاز همراه با موفقیت را در این شغل یک قدم محکم برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت بیان و ادامه داد: اولین قدم ها اگر با آگاهی و برنامه ریزی صورت نگیرد ، بر معلم برچسبی تحت عنوان معلم ضعیف زده خواهد شد که اصلا این امر برای سابقه ی کاری یک آموزگار خوشایند نخواهد بود.

 محمود قاسمی معاون آموزشی نیزدر این جلسه با اشاره به هدف و تعریف آموزش و آموزگاری از معلمان جدید خواست تا از همین بدو ورود به عرصه تعلیم و تربیت، با بهره گیری از تجربیات معلمان باسابقه و بکارگیری شیوه های نوین تدریس در جهت رشد و اعتلای نظام آموزشی شهرستان و در نهایت کشور تلاش داشته باشند.

وی تنبیه بدنی دانش آموز را به شدت محکوم کرد و افزود : تنبیه بدنی در هیچ موردی بازخورد مثبتی نخواهد داشت اما یک معلم آگاه برای برخورد با بی انضباطی دانش آموزان و حفظ جایگاه آموزش باید از انواع برخورد ها در آیین نامه انضباطی آگاهی داشته باشد.

 در ادامه موضوعاتی در رابطه با نوع رفتار ، روش تدریس و ارزشیابی ،نوع تکلیف توسط معاونت آموزشی و کارشناس آموزش ابتدایی این مدیریت نیز مطالب و انتظارات خود را به سمع نیرو های جدید رساند.