نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری انتخاب نماینده اولیا و مربیان در شورای آموزش و پرورش شهرستان

برگزاری انتخاب نماینده اولیا و مربیان در شورای آموزش و پرورش شهرستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ جلسه ی انتخاب نماینده اولیا و مربیان در شورای آموزش و پرورش با حضور سیدجواد میرجعفری مدیر آموزش و پرورش شهرستان، محبوبه رنجبر بافقی کارشناس انجمن اولیا و مربیان شهرستان و رؤسای انجمن اولیا و مربیان مدارس برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به اهمیت و نقش انجمن اولیا و مربیان در پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی مدارس افزود: این انجمن در مدارس اهرم های بسیار قوی هستند که می توانند ارتباط اولیا و مدرسه را افزایش داده و باعث مشارکت بیشتر اولیا در فعالیت های آموزشی و تربیتی مدارس شوند.

وی یکی از نشانه های مدارس موفق را داشتن یک انجمن فعال خواند و تصریح کرد: تقویت هر آموزشگاه آغازی برای تقویت مجموعه آموزش و پرورش است .

میرجعفری با اشاره به روایتی از اهل بیت علیهم السلام خاطر نشان کرد: بنابر روایات و احادیث هیچ عطیه ای بالاتر از ادب ،تعلیم و تربیت صحیح برای فرزندان نیست و این امر در جامعه کنونی صورت نمی گیرد مگر با تعامل پویا و صحیح اولیا و مدرسه.

وی ادامه داد: از فواید حضور پررنگ و فعال اولیا در امور تربیتی مدرسه را می توان سرعت بخشیدن به شناخت دانش‌آموزان توسط آموزگار ، مرتفع ساختن بحث مشاوره ای متقابل، کمک به اجرای مراسمات مذهبی و فرهنگی ، کمک به رفع نیاز های مالی و معنوی آموزشگاه اشاره نمود.

در ادامه محمدرضا جمالی مدیر بازنشسته یکی از مدارس آموزش و پرورش شهرستان با بیان خاطراتی از دفاع مقدس افزود : اگر بتوانیم به صورت صحیح از فرصت های پیش رو در زمینه کمک و همکاری به امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان کمک کنیم ،قطعا شاهد آینده ای موفق خواهیم بود و در غیر این صورت با شکست مواجه خواهیم شد.

حاج محمود ملاحیدری از فعالین انجمن اولیا و مربیان در سال های گذشته انجمن موفق را انجمنی دانست که بتواند مانند دو خط یک ریل به حرکت آموزش و پرورش به سمت پیشرفت کمک کند و یادآور شد: یک انجمن موفق باید رسالت آموزش و پرورش را سر لوحه کمک ها و فعالیت های خود قرار دهد و هم مسیر با سیاست های آموزش و پرورش حرکت کند .

اکرم سادات میرعلمی مدیر یکی از آموزشگاه ها شهرستان نیز با تاثیر حمایت انجمن اولیا و مربیان در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان افزود: هر دانش آموز چندین ساعت از زمان باارزش روزانه خود را مدرسه سپری می کند، اگر اولیا خود را نسبت به این امر بی تفاوت بدانند مدرسه در مسیر تربیت و آموزش فرزندان آن ها با سختی های زیادی روبرو خواهد شد.

وی تماس اولیا جهت پیش قدم شدن برای مساعدت را قوت قلبی برای آموزشگاه عنوان و ادامه داد: یک مدرسه با همفکری و همدلی اولیا می تواند تمام هدف های پرورشی و آموزشی خود را با سهولت بیشتری صورت دهد.

در پایان رای گیری جهت انتخاب نماینده اولیا و مربیان در شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید که محمد رضا فتاحی با بیشترین رای نفر اول و محمدعلی قاسم زاده نفر دوم  و احمد زکی زاده نفر سوم این انتخابات شناخته شدند.

قرائت قرآن و دکلمه خوانی و بحث و تبادل نظر بین حاضرین از دیگر برنامه های این نشست بود.